Izrael stworzył system, który monitoruje antysemityzm w internecie

Опубликовано в Antysemityzm

620x260 84ced92615d

Program pozwoli specjalistom, stworzyć geograficzną statystykę poziomu antysemityzmu.Programiści jednostek technologicznych Izraelskiej Armii stworzyli system, który monitoruje antysemickie posty w globalnej sieci i wyświetla informacje na temat każdego z nich na interaktywnej mapie w czasie rzeczywistym. Pozwoli to na opracowanie bardziej dokładniejszych statystyk, dotyczących szerzenia antysemityzmu w różnych krajach.

Pierwsze sprawozdanie, sporządzone na podstawie danych systemu, przedstawiciele Ministerstwa do Spraw Diaspory zaprezentowali 22.01.2017 na cotygodniowym posiedzeniu rządu.

Dokument pokazał, że w roku 2016 liczba antysemickich incydentów wzrosła w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Stanach Zjednoczonych. We Francji, przeciwnie zmniejszyła się. Eksperci przypisują to  wprowadzeniu rządowego programu do walki z antysemityzmem, który został wprowadzony przez rząd Francji w 2015 roku.

Twórcy raportu obawiają się, że krytyka Izraela i Żydów w Internecie, może stać się przesłanką słownych i fizycznych ataków w prawdziwym życiu.

 jewishnews.com.ua

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.