Izrael stworzył system, który monitoruje antysemityzm w internecie

Опубликовано в

620x260 84ced92615d

Program pozwoli specjalistom, stworzyć geograficzną statystykę poziomu antysemityzmu.Programiści jednostek technologicznych Izraelskiej Armii stworzyli system, który monitoruje antysemickie posty w globalnej sieci i wyświetla informacje na temat każdego z nich na interaktywnej mapie w czasie rzeczywistym. Pozwoli to na opracowanie bardziej dokładniejszych statystyk, dotyczących szerzenia antysemityzmu w różnych krajach.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Żydzi:„Ktokolwiek, tylko nie On”

Опубликовано в

zydzi
W pierwszych dwóch artykułach (Historyczne powody niewiary Żydów w Jeszua, Co przeszkadza Żydom rozpoznać w Jeszua - Mesjasza?) omówiliśmy różne historyczne fakty, które doprowadziły do tego, że dzisiaj Żydzi nie wierzą w Jeszua. Teraz po krótce przyjrzymy się jeszcze jednemu okresowi historii, który stał się poważną przeszkodą w rozprzestrzenianiu się Dobrej Nowiny pośród Żydów. Chodzi o ostatnie 2000 lat antysemityzmu i prześladowań, dokonywanych, niestety, przez tych, którzy nazywali siebie naśladowcami Jezusa.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Historyczne powody niewiary Żydów w Jeszua

Опубликовано в

history jew1

W całej historii Izraela, jego religijni przywódcy rozwijali system komentarzy do Pisma Świętego, który został nazywany Ustną Torą (Ustnym Prawem) lub Talmudem. Pierwotnie, celem tego systemu, była ochrona Żydów przed naruszeniem Bożych przykazań, ale tragiczną ironią stał się fakt, że to właśnie Usta Tora nie pozwala nam dostrzec Bożej miłości i Mesjasza tak, jak pokazuje to Pismo Święte.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

O charakterze i źródłach antysemityzmu

Опубликовано в

Читать русскую версию

O charakterze i źródłach antysemityzmu

Historia narodu żydowskiego rozpoczęła się około czterech tysięcy lat temu od patriarchów Abrahama, Izaaka i Jakuba-Izraela. Bóg wybrał ich potomków, naród Izraela, w celu wypełnienia konkretnej, szczególnej roli w losach świata.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Żydzi i chrześcijanie: „my przeciwko nim”?

Опубликовано в

Christianity vs Juda

Dla Żyda, który zna tylko fakty historyczne (omawialiśmy je w moim ostatnim artykule: „Żydzi: „Ktokolwiek, tylko nie On”), ale nie zna nauczania Jeszua, wniosek może być tylko jeden: u podstaw chrześcijaństwa leży antysemityzm. I dlatego, kiedy ktoś pokazuje Żydom miejsca z Biblii, odnoszące się do Mesjasza (Iz.7:14; Ps.54; Mich.5:2), to oni nie mogą sobie nawet wyobrazić, że te słowa odnoszą się do Jeszua. Znając historyczne wydarzenia, zastanawiają się , jak żydowskie Pismo Święte, może wskazywać na żydowskiego Mesjasza, który jest liderem antyżydowskiej religii?

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.