SUKKOT – oderwij się od zgiełku i marności!

Опубликовано в Sukkot

Skk

Jednym z celów tego święta jest przypomnienie, że Bóg wyprowadził swój naród z egipskiej niewoli i dał ludziom na mieszkanie - tymczasowe, przenośne domy (Kpł.23:43). Sukkot jest następstwem oddzielenia się od grzechu, od wszystkiego, co nie pochodzi od Boga, a do czego przylgnęła nasza dusza. To nie przypadek, że Sukkot obchodzi się po Jom Kippur – Dniu Pojednania, po odpuszczeniu grzechów Izraelowi. To jedno ze świąt, które sam Bóg świętuje w niebie. Ważne jest, abyśmy przyłączyli się do Niego i świętowali razem z Nim. Bóg nakazał nam obchodzić Sukkot przez siedem dni, ponieważ rozumie, że potrzebujemy czasu, aby oddzielić się od naszych spraw i skoncentrować się na Nim. Nikt i nic nie powinno stać się dla nas ważniejsze niż Bóg (nawet Jego błogosławieństwa).

Prawdziwy, realny Sukkot zaczyna się od wyjścia z tego co stare, oddzielenia od wszystkiego, co zniewala nas w jakichkolwiek sferach naszego życia, od wszystkiego, co nadal łączy nas z Egiptem. Aby prawdziwie przeżyć Sukkot, musimy zobaczyć – od czego powinniśmy się oderwać? W czym potrzebujemy „nowego” i w czym potrzebujemy zwycięstwa? I rozerwać wszystko, co łączy nas z jakimkolwiek rodzajem niewolnictwa.

Niekoniecznie musi to być grzech. Może trzeba pokonać przyzwyczajenie ciągłego bycia ofiarą, oderwać się od stanu wewnętrznej samotności, od braku owocowania w Panu, od marnego życia, od strachu przed modlitwą o uzdrowienie ludzi, od strachu przed wejściem w to większe, do czego wzywa nas Bóg i tak dalej. Bez tego oderwania nie będziemy w stanie wejść w pełnię Bożej wolności, w to nowe i większe, - tam, gdzie On nas powołuje.

W te dni, dla każdego, kto wychodzi Bogu na spotkanie i podąża Bożą drogą, On jest gotów objawić Swoje cuda. Mamy przywilej świętowania Bożych świąt, ale sami musimy podjąć wysiłek i zbudować swój własny, osobisty szałas - miejsce naszego osobistego spotkania z Bogiem (kiedy wkładamy w coś wysiłek, wtedy bardziej cenimy to, co otrzymujemy). Musimy wejść do sukki z nadzieją spotkania się tam z Ojcem i spędzenia tego czasu z Nim.

Sukkot to czas szczególnej radości, tańca. Radujcie się, gdy nie jest to łatwe! Pamiętajcie, że Bóg ma dla nas radość. Kiedy składamy samych siebie w ofierze, pokonujemy wewnętrzne bariery i zaczynamy przejawiać radość (na przykład tańcząc), wówczas radość Pana w nas, zaczyna się rozwijać, nasilać i wyrywać na zewnątrz!

Przyjaciele, oderwijcie się od zgiełku i marności, od wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie przeżyć Sukkot. Osobiście dla siebie zorganizujcie specjalną uroczystość, święto spotkania z Panem: świętując Boga, zbawienie, uzdrowienie, życie. Biegnijcie do Boga, aby przyjąć niebiańską radość. Chag Sukkot Sameach!

©BORIS GRISENKO, starszy rabin KEMO

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.