Boris Grisenko: Dlaczego Purim nieustannie się powtarza?

Опубликовано в

uwJe9407563

Historia Purimowa powtarzała się wielokrotnie. To trwa od wieków i tysiącleci. Jaka szkoda, że antysemici wszystkich czasów nie chcą wyciągnąć właściwych wniosków i lekcji z tej biblijnej historii. Jeśli gdzieś na świecie dzieje się coś złego, szczególnie na Bliskim Wschodzie czy w Rosji, wszyscy się w tym doszukują –palca Żydów. To stare dzieje. Purim zaczął się w taki sam sposób.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Purim – to Dzień Zwycięstwa!

Опубликовано в

Purim to jedno z najweselszych świąt żydowskiego kalendarza. Jest to święto zwycięstwa wolności i dobra nad złem. Purim obchodzone jest na pamiątkę uratowania Żydów z planowanego całkowitego ich unicestwienia pod koniec niewoli babilońskiej (539-331 r. przed Chrystusem)

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Dwa Purimy

Опубликовано в

IMG 9137

Purim jest świętem, w którym wyraźnie manifestuje się obraz naszego Zbawiciela. W rzeczywistości wydarzenia opisane w Księdze Ester (Estery) można rozpatrywać jako dwa Purimy. Pierwszy (wstępny) wydarzył się w miesiącu Siwan, kiedy wyszedł nowy dekret króla, dający ludowi Bożemu prawo do uzbrojenia się i przeciwstawienia tym, którzy chcieli ich zgładzić.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.