Niewolnicy nie mają prawdziwych bogów.

Опубликовано в

pesah slavery

Prawdziwa niewola to nie żelazne kajdany czy zbyt wysoki kredyt. Ona sięga głębiej. Korzenie niewolnictwa wrastają w duszę i ducha. Dlatego też prawdziwe wyzwolenie musi nastąpić głęboko i świadomie, dla każdego osobiście. Pewien mądry człowiek powiedział: łatwiej było wyciągną Żydów z niewoli, niż niewolę z Żydów.

Żydowska mesjańska Paschalna Hagada

Опубликовано в

hagada

W społecznościach żydowskich na całym świecie podczas Pesach, odbywa się tradycyjna uroczysta kolacja – SEDER. Ta uczta wyjaśnia znaczenie święta i przypomina historię Pesach. Żydowskie społeczności mesjańskie świętują Pesach, w taki sposób, jak jest to nakazane w Piśmie Świętym, podobnie jak robił to sam Jeszua.
Winnicka Żydowska Mesjańska Wspólnota już od kilku lat organizuje Seder, używając do tego swojej własnej wersji mesjańskiej Hagady. Chcemy się nią z Wam podzielić i będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli przyda się to w waszych społecznościach i domach.
Chag Pesach Sameach !

Jaki jest cel „Wyjścia”?

Опубликовано в

Moses

Pesach ( z hebr. Pesach – przejść obok, ominąć lub litość; grec. Pasca ) – taką nazwę nosi pierwsze ze świąt przykazanych przez Pana. Są to dni wspominania wydarzeń z historii narodu żydowskiego, kiedy Bóg wyprowadził Izraela z egipskiej niewoli. O tych wydarzeniach opowiada Biblijna Księga Wyjścia (Szemot):

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.