Witalij Shpintser

Опубликовано в Świadectwa

Szalom! Nazywam się Witalij. Jestem Żydem i wierzę, że Jeszua - jest naszym żydowskim Mesjaszem.

Dorastałem w całkowicie świeckiej rodzinie i o Bogu nie myślałem . Ale kilka lat temu z rozpaczy zawołałem do Boga ... i On dał mi odpowiedź w sposób zaskakujący. W tamten czas spadły na mnie ze wszystkich stron poważne problemy. Zostałem okradziony, miałem nie tylko kłopoty zdrowotne ale też w życiu osobistym, a oprócz tego miałem poważne problemy z prawem. Nie wiedziałem, co mam zrobić, próbowałem rozwiązać to wszystko na własną rękę, nawet zamierzałem sprzedać dom, aby uzyskać chociaż trochę pieniędzy. Nadzieja na pomoc przyjaciół, znajomych okazała się płonna. Nie widziałem wyjścia ...

Moja ciotka i kuzynka, które już poznały Mesjasza Izraela i chodziły na nabożeństwa Kijowskiej żydowskiej wspólnoty mesjańskiej, zachęcały mnie, żebym zawołał o pomoc do wszechmogącego i miłosiernego Boga. Zgodziłem się i poszedłem z nimi w szabat do wspólnoty.
Trudno jest opowiedzieć, jak mocno odezwało się w moim sercu wszystko, co działo się na nabożeństwie! Teraz zdaję sobie sprawę z tego, że każdy Żyd potrzebuje rodziny, szuka społeczności, w której doświadczy akceptacji i miłości. Czułem, że ta społeczność - to jest „to”! Tutaj jest mój dom, moje miejsce. Czułem, że witają mnie tu nie tylko ludzie, ale też mój Niebiański Ojciec.

Podczas nabożeństwa zachwyciła mnie muzyka. Brzmiało w niej wszystko to, co moje żydowskie serce właśnie chciało powiedzieć do Stwórcy. Byłem też bardzo zaskoczony tym, jak różni się atmosfera we wspólnocie w porównaniu ze wszystkimi innymi miejscami, które odwiedzałem wcześniej (zwłaszcza w stosunku do Żydów). Przez wiele lat przyzwyczaiłem się do złych żartów, niesprawiedliwości, przemocy i innych przejawów antysemityzmu. To stało się częścią mego życia, nie znałem niczego innego.

Ale tu - niespodzianka! - doświadczyłem miłości i akceptacji wobec Żydów, dokładnie tak samo jak w stosunku do ludzi z jakiejkolwiek innej narodowości. Wewnątrz czułem, że dobrze jest być Żydem, ponieważ Bóg stworzył ten lud dla siebie. Zacząłem studiować Pismo Święte i zacząłem poznawać istotę Żydów i także powołanie naszego narodu, a to objawia się właśnie w Jeszui. Desperacko zawołałem do Niego, a On mi odpowiedział. Mój Bóg pomógł rozwiązać każdy problem mego życia w najlepszy sposób!

Teraz z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma dla Żyda lepszego miejsca niż społeczność ludzi, którzy wierzą w króla Izraela. Nie wierzysz mi? Przyjdź i przekonaj się sam!

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.