Ira Buchman

Опубликовано в Świadectwa

ira buhman
Jestem w mesjańskiej społeczności żydowskiej, bo jestem Żydówką.

Właśnie, zgodnie z obietnicą Bożą, Jeszua jest Mesjaszem naszego ludu. Więc komu w pierwszej kolejności, jeśli nie Żydom, należy wierzyć w Niego? Pewnego czasu Żyd, dobry przyjaciel naszej rodziny przychodził do naszego domu i opowiadał o Panu. Na jego zaproszenie, jako dziecko wraz z rodzicami, odwiedzałam nabożeństwa we wspólnocie. Ale dopiero jako nastolatka  osobiście spotkałam się z Bogiem na letnim obozie, zorganizowanym przez wspólnotę. Odczułam, że On istnieje, że On jest żywy. Od tamtej pory powierzyłam Jemu swoje życie.

Na tamten czas już dość długo zawodowo ćwiczyłam taniec. Więc zaczęłam brać  udział w grupie tanecznej we wspólnocie. Łączyć usługę dla Boga a zawodowe   zaangażowanie w  zespole tanecznym(co wiązało się z koncertami i ciągłymi podróżami) było trudne. Stanęłam przed poważnym wyborem i podjęłam decyzję, że najważniejszy w moim życiu jest Bóg i możliwość służenia  Jemu.

Poza tym widzę i przeżywam we wspólnocie rodzinny klimat, otwartość, akceptację siebie na wzajem i szczerą przyjaźń jak w żadnym innym miejscu. Wierzę, że Bóg stworzył takie społeczności, by w nich mógł znaleźć swoje miejsce każdy człowiek z narodu Izraela i nie tylko.

I jeszcze jedno: znacznie zmieniło się moje postrzeganie siebie jako Żydówki. Wcześniej wstydziłam się i ukrywałam swoją żydowskość, nawet przed  przyjaciółmi.  Nie interesowały mnie ani tradycja, ani historia. Ale właśnie tutaj bardziej objawił mi się sens Bożego powołania dla mego ludu. Zdaję sobie sprawę z wielkiego honoru i odpowiedzialności bycia częścią Bożego Izraela.

Pragnę, żeby młodzi ludzie pozbyli się tego stereotypu: "Dopiero, jak się zestarzeję, to przyjdę do Pana ... A teraz jest zbyt wcześnie... " Moje doświadczenie jest takie: z chwilą, gdy osoba uwierzy, dopiero wtedy zaczyna się prawdziwe życie! Po prostu zastanawiam się, jak niezwykle i zaskakująco Pan błogosławi i chroni moje życie, wypełnia kolorami, przyjaźnią, relacjami, podróżami, wydarzeniami i radością! Odkrywa we mnie nowe talenty i zdolności, o których wcześniej nie wiedziałam! Super!

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.