Elena Fiedorova

Опубликовано в Świadectwa

Myślę, że każdego Żyda, jest bardzo ważne, aby być częścią żydowskiej mesjańskiej wspólnoty z kilku powodów. Po pierwsze, doświadczasz tutaj realnej Bożej obecności.  I to nie jest obecność jakiegoś nieznanego Boga, ale obecność  Boga Izraela – Boga twoich praojców,  Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba. Studiując Biblię w świetle historii narodu żydowskiego, bardzo wyraźnie zaczynasz rozumieć w swoim sercu, że Bóg nigdy nie opuścił Swojego narodu.

 I dzisiaj, On jest takim samych wiernym i kochającym Ojcem wybranego przez Siebie narodu. Studiując Słowo Boże we wspólnocie żydowskiej, zaczęłam też rozumieć szczególną rolę i odpowiedzialność  duchową Żydów w czasach ostatecznych.

W żydowskiej wspólnocie panuje  bardzo ciepła i rodzinna atmosfera. W każdym czasie odczuwa się też mocne ramię i duchowe wsparcie bliskich osób. To prawdziwa miszpacha!

Jednocześnie uważam, że dla Żydów niezmiernie ważne jest znać i wierzyć w Jeshua, ponieważ tylko On – jest obiecanym przez Boga Mesjaszem, który umarł za grzechy każdego z nas i zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia.  I On jest właśnie Tym, Którego nie rozpoznali, na Którego ciągle jeszcze czekają. I wierzę, że każdy Żyd, który z otwartym sercem będzie czytać Tanach, uczyć się historii i żydowskiej tradycji, będzie mógł się wielokrotnie upewniać, że Jeshua jest właśnie Tym obiecanym Zbawicielem.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.