Amin. Historia byłego muzułmania

Опубликовано в Świadectwa

svidamin

Około 10-11 lat temu miałem w Iranie koleżankę, która podarowała mi Nowy Testament.  Ona była muzułmanką i właśnie ona podarowała mi Nowy Testament. Nie rozumiałem tego. Zapytałem ją dlaczego podarowała mi Ewangelię, a ona odpowiedziała: „ja nie wiem, może ty poznałeś prawdziwego Boga”  Przyjechałem na Ukrainę i zajmowałem się modelingiem.

Byłem chłopakiem ze wschodu pracującym po prostu jako foto-model. Byłem pogrążony w wielu grzechach:  cudzołóstwie, pijaństwie, chodziłem na dyskoteki. Doświadczyłem wielu brudnych rzeczy, takich których nie próbowałem nawet w Iranie. Szukałem swojego „ja”, nie kochałem ludzi, nienawidziłem ich, usprawiedliwiałem się , kochałem grzech. I zawsze odczuwałem wewnętrzną pustkę. Czułem się martwy, martwy, i martwy. Nawet bóg, w którego wierzyłem nie dawał mi ukojenia – mam na myśli Allacha. Urodziłem się w  Iranie w religijnym mieście – Maszhati. Moja rodzina ma bardzo silne religijne korzenie -islamskie korzenie. Kiedy miałem 8 lat bardzo chciałem zobaczyć Boga. Wszystko co znałem to Koran. Moi bliscy i krewni mówili – Amin chce podobać się Bogu bardziej niż wszyscy inni. Kiedy już byłem w Kijowie grałem w przejściu podziemnym na swoich skrzypcach.  Podeszła do mnie dziewczyna i zaprosiła mnie na spotkanie do wspólnoty Mesjańskiej. Popatrzyłem na nią i odpowiedziałem, że jestem muzułmaninem i niewiele łączy mnie z  Żydami i  i chrześcijanami, Biblią, i  Nowym Testamentem. My mamy swoją lepszą religię, księgę – odpowiedziałem. Sam  wiele razy przeklinałem Izrael. Nienawidziłem Żydów. Czytałem, że Żydzi są winni całemu złu na świecie. Uczestniczyłem w demonstracji sekty Hesbollah, która walczy z Izraelem. Nie byłem ich członkiem, ale zacząłem uczestniczyć w demonstracjach. W moim rozumieniu chrześcijanie byli bałwochwalcami, ponieważ wierzyłem , że Jezus  był zwykłym człowiekiem, dobrym prorokiem, ale czczenie Go jako  Syna Bożego  i Boga jest zakazane i jest wielkim  grzechem i bałwochwalstwem.  Wtedy w Kijowie, poszedłem do wspólnoty Mesjańskiej, a w momencie kiedy tam wszedłem trwało uwielbienie. Ludzie bardzo gorąco wielbili Boga i to dotknęło mojego serca. Zrozumiałem wtedy, że na tamtym miejscu wszystko było zupełnie inne niż sobie to wyobrażałem, że  tam byli  inni Żydzi. I nawet zapragnąłem stać się taki jak oni, przestać być takim jak byłem. W tamtym momencie jeszcze nie mogłem uwierzyć w Jezus Chrystusa. Chciałem być w błogosławieństwie jak  ci ludzie, cieszyć się jak oni, być wolnym jak oni, ale chciałem tego sam – bez Jezusa Chrystusa. Nie mogłem  przyjąć, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i zbawił mnie od śmierci , umarł na Golgocie za moje grzechy, ponieważ Koran ten fakt osądza i odrzuca.

Nie mogłem pojąć, jak bardzo ci Żydzi są inni niż myślałem. Dotąd zawsze ich przeklinałem, a ich flagi deptałem i paliłem. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego Oni przychodzą do Boga, zmieniają się i uniżają się przed Bogiem. Przez 1,5 roku chodziłem tam przysłuchiwać się uwielbieniu, ale jeszcze pozostawałem muzułmaninem. W tym czasie poznałem niektórych ludzi, którzy byli członkami tego zgromadzenia i zacząłem się z nimi przyjaźnić. Widziałem ich ogromną miłość do mnie,  bardzo mi pomagali i stali się najlepszymi przyjaciółmi jakich kiedykolwiek miałem.  Zacząłem dostrzegać rzeczy, których nigdy wcześniej nie mogłem zobaczyć.  Widziałem Boga wśród nich. Zawsze chciałem stać się taki jak oni, ale na drodze islamu – i nigdy mi się to nie udało. W Islamie znane jest Imię Jezus. Wypowiada się  imię Jezus bez żadnej wiary. Jezus oznacza – zbawiciel, Bóg i zbawiciel. Wiec tak naprawdę wypowiadasz, ze On jest Bogiem i Zbawicielem.  Jak więc możesz nie wierzyć , że On jest Bogiem i Zbawicielem nazywając  Jego Jezus – czyli Jeshua ?  

Miałem sen.

W tym śnie znalazłem się w pięknym miejscu – w pewnym  pomieszczeniu.  I było tam pięknie, podobnie jak w islamskim mieście Meszhed, a nawet piękniej. I tam zebrało się wielu ludzi aby uwielbiać Allacha.  I pojawił się Mułła aby wygłosić słowo. A ja siedziałem na końcu Sali, w końcowym rzędzie obok ściany. I widziałem we śnie, że to nie Mułła stanął aby głosić, ale jakiś człowiek od którego biła wielka świętość. On powstał i oddał chwałę Jezusowi Chrystusowi. I on powiedział – Jezus to Syn Boży – Bóg. 

To był Duch Święty. Od razu się przebudziłem. I zapytałem – co to było ? Może to jedynie mi się przyśniło?  Ale nie wiedziałem, że kilka godzin temu, mój przyjaciel modlił się o mnie, aby Duch Święty pokazał mi prawdę o Jezusie Chrystusie.

Potem miałem telefon z konsulatu Iranu z pogróżkami. Grozili mi,  i mówili – jesteś szpiegiem.

Pytali : czy ty jesteś Amin ? 

Odpowiadałem – tak.

Musiałem podjąć decyzję . Albo Koran- albo Biblia. Popatrzyłem w stronę nieba i przypomniałem sobie werset z Biblii : „…Każdego więc, który Mnie wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie; Ale tego, kto by się Mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie.”  (Mt.10:32-33)

Nie wiem jak się nawróciłem.  Nie wiem skąd to przyszło.

Je nie rozumiem tej Bożej siły. Jak On ulitował się nade mną i pomógł mi podjąć tą decyzję.

Ja wierzę. Po prostu wierzę jak dziecko.

Chcę być dzieckiem. Nie chce pozostawać dumnym przed Bogiem. Chcę być jak dziecko dla Ciebie.

Ty naucz mnie wszystkiego od początku.

Moje życie zmieniło się całkowicie i radykalnie.

Odeszła depresja. Bóg uzdrowił mnie z chorób fizycznych.  I najważniejsze jest to  - wiem, że Bóg jest we mnie. Wiem , że jestem cenny dla Boga. Zacząłem kochać Boga w Duchu i Prawdzie.

Jezus płacze za muzułman, płacze za kobiety mieszkające w muzułmańskich krajach. Te kobiety cierpią, są poniżane. Pan płacze – Jezus płacze, kiedy widzi wielożeństwo, zniszczenie, antysemityzm, antychrysta. 

Bardzo pragnę poświęcić swoje życie dla zbawienia muzułman, nawet jeśli za to umrę.

Ale warto.

Ci wspaniali, drogocenni ludzie – muzułmanie są tego warci. Oni są warci tego, aby poznać prawdziwego, Żywego Boga, którego chcą znaleźć i nie mogą.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.