KONSTANTIN GERDOV

Опубликовано в Świadectwa

"Mój ojciec był wędrownym Aramejczykiem ..." niemającym swojej ziemi, domu, nieznającym swojego miejsca i celu w życiu ... Ten fragment z  Biblii jest bardzo podobny do mojego starego życia.

 Zanim przyszedłem do Wspólnoty KEMO, byłem przeciętnym ateistą rodem z ZSRR – takim samym jak mój ojciec. Niewiedzącym kim jestem, skąd jestem i po co jestem. Nie byłem wychowany jako Żyd, nie zmuszano mnie do tego w żaden sposób. I do pewnego wieku rzeczywiście nim nie byłem. Oczywiście, chwała Bogu, że jeśli nawet nie uczono mnie tego w domu, to przypominano na ulicy, w szkole, nie było sposobu zapomnieć o swoim żydostwie.

Dzięki znalezieniu rodziny – mojej Wspólnoty, poznaniu Boga, zacząłem stawać się tym, kim się urodziłem. Zacząłem czuć się Żydem i rozumieć, że to, że nim jestem, co najmniej – nie jest złym, a nawet jest cenne. I że mój naród naprawdę „coś” znaczy w historii ludzkości. Ale co najważniejsze – jestem wdzięczny za fakt, że jestem w tej Wspólnocie, że znalazłem Boga. I dowiedziałem się, że On jest żywym, kochającym mnie Ojcem. I że Jego Słowo objawia Jego wolę, którą mogę poznać i zastosować w swoim życiu.

Jest to bardzo cenna wiedza. Bo wcześniej po prostu sobie żyłem, życie niosło mnie, płynąłem w dół rzeki, robiłem to, co było najłatwiejszym do zrobienia. Lecz gdy przyszedłem do Boga, dowiedziałem się, że mam charakter, siłę od Boga aby zrobić coś ważnego i pożytecznego dla wielu ludzi. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że każdy Żyd (bez względu na to, jakim on nie wydaje się samowystarczalnym) potrzebuje być w rodzinie, w Bogu, w jakichś ważnych celach, dla których warto byłoby żyć.

Jak już mówiłem, nie rozumiem wcześniej, co to znaczy być Żydem. Wczytywałem się w Słowo Boże, wpatrywałem się w apostołów, w Jeszua, aby zrozumieć jak On się zachowywał, jak czuł, aby zrozumieć istotę żydowskiego charakteru. Z mojego punktu widzenia, istota prawdziwego żydostwa została ukazana w Jeszua: nie ma bardziej prawdziwego Żyda i człowieka, który byłby ucieleśnieniem prawdziwego Bożego żydostwa. Nie mentalne, nie wymyślone, nie wszczepione wychowaniem religijnym, a  prawdziwe Boże żydowstwo.

Wierzę, że istotą żydostwa jest jego część duchowa, a nie cechy charakteru lub usposobienia, cechy emocjonalne czy kulturowe. A prawdziwy Żyd to dosłownie ten, który jest nim według Ducha. I ten, którego Ojczyzna jest poza granicami tego ginącego świata. "

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.