Powiedz NIE bezbożnemu potępianiu siebie!

Опубликовано в Słowo Rabina

Powiedz nie

Obwinianie, potępianie siebie, duch rozczarowania – to całkowicie nie to, co powinno prowadzić nas przez życie. Nie możemy w tym pozostawać. Oczywiście musimy być otwarci na Boże napomnienia, żeby Duch Święty mógł pokazywać nam nieprawidłowe rzeczy w naszym życiu. Ale ten smutek powinien prowadzić nas do pokuty, zmiany i radości z faktu, że z Bogiem możemy wszystko zmienić. Ważne jest, abyśmy nie utknęli w smutku i przygnębieniu, które w rezultacie staną się samousprawiedliwieniem. Nie możemy pozwolić wrogowi, aby zaciągnął nas na głębiny potępiania samych siebie.

Mogę udzielić Wam rady: jeśli czujecie, że oskarża was sumienie, ogarnia was smutek i przygnębienie – poproście o pomoc swoich liderów. Nie zawsze możemy sami odpowiednio wszystko ocenić i rozsądzić, co jest właściwe, a co nie.
Przyjmijcie pomoc ! Zrzućcie z duszy śmieci rozczarowania i osądu! Na konferencji Bóg mocno działał w uwolnieniu od przygnębienia, osądzania siebie i rozczarowania i będzie kontynuował udzielanie tej wolności na retreacie.

Nie ma dla mnie smutniejszego obrazu niż przygnębiony, rozczarowany, zniechęcony wierzący, zmęczony swoją wiarą. Przecież nasze życie z Bogiem jest radosną przygodą, radosnym podążaniem do Niebiańskiego Jeruzalem!

© Andriej Ługowski, Starszy KEMO, majowy modlitewny retreat KEMO

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.