BORIS GRISENKO: „Nastaną czasy trudne”. A dla kogo trudne ?

Опубликовано в Słowo Rabina

Picture blog sorrow

Apostoł rabin Saul (Paweł) ostrzegł nas w 2 liście do Tymoteusza że, w ostatecznych dniach nastaną czasy trudne.

A dlaczego trudne? Naturalnie, kiedy to czytamy, oczekujemy „poważnych” prześladowań, prób i represji. Ale jest tam napisane coś innego.

Te czasy będą trudne, ponieważ ludzie będą szukać i znajdować sobie nauczycieli według własnego upodobania. Przytoczę dokładny cytat.

2 Tymoteusza 4:3-4: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” ...

A w oryginale w tym miejscu, które jest przetłumaczone - „..co ucho łechce..” jest napisane „łaskocze błony bębenków.”

... „Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.”.

A w 3 rozdziale jest powiedziane: „Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga.” Czy to znaczy, że oni trochę kochają Boga? Kim więc są ci ludzie? Okazuje się, że tacy będą wierzący! Będą „samolubni i kochający pieniądze, dumni i aroganccy. Przybierający pozór pobożności, ale zaprzeczający jej mocy. Takich się wystrzegaj”.

Bardzo ważne jest to, abyśmy prawdą sprawdzili wszystko, co słyszymy i widzimy. A doskonała prawda jest tylko w Słowie Bożym. To jest doskonały Boży standard – nie ludzki, a wszystko co jest sprzeczne z tym standardem nie ma prawa do pozostawania w naszych umysłach. Co więcej, nie ma prawa wpływać na nasze opinie, decyzje i życie!

© Borys Grisenko

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.