W jaki sposób możemy nieustannie wypełniać się Bożą miłością?

Опубликовано в Słowo Rabina

bojya lubov

Zanim ludzie poznają Boga mogą doświadczać w swoim życiu  wiele bólu i cierpienia. Ale po spotkaniu z Bogiem, zmieniamy się –  stajemy się silnymi, szczęśliwymi i radosnymi... Bóg daje nam to, czego nie są w stanie dać nam  ludzie, jak również nikt nie może nam tego odebrać. Bóg daje nam siłę przebaczać, uzdrawia wszystkie nasze rany, zamienia ból i wstyd naszej przeszłości na Jego moc i chwałę. Bóg daje nam to, czego brakowało nam, zanim Go poznaliśmy  – On daje swoją miłość, ochronę, bezpieczeństwo, prawdziwe zwycięstwo.

Bardzo ważne jest, żebyśmy dzielili się miłością Boga z ludźmi wokół nas: w taki sposób świat będzie coraz bardziej wypełniony Bożą miłością. W miarę tego, jak  będziemy „opróżniać się”, Bóg na nowo wypełni nas. Jego miłości wystarczy dla wszystkich,ona nigdy nie ustaje (I Kor.13, 8).

Jeżeli naprawdę chcemy przekazać ludziom miłość Boga – na pewno to osiągniemy. Jednak, mając na celu budowanie  relacji miłości, będzie nas to kosztowało sporo wysiłków i starań. A nawet jeżeli z jakiegoś powodu w pewny moment życia nie przeżywamy Bożej miłości, to i tak możemy ją przekazywać  - poprzez nasze dobre uczynki, opiekę, wsparcie i współczucie. Gdy tak postępujemy, nasze serca otwierają się na  Boga i jesteśmy w stanie przyjąć Jego miłość. Jeśli w naszym życiu występują trudności w relacjach z ludźmi, wyjście z tych sytuacji zależy od naszego wyboru. Ciągłe mamy dokonywać wyboru – czy przebaczyć czy nie przebaczyć, kochać lub nie... Ale w każdej sytuacji mamy wybierać miłość. W taki sposób zawsze możemy odbudować/odnowić złamane relacje.

Bóg wczoraj, dziś i na wieki ten sam (Hebr.13, 8). Twierdzenie, że Bóg jest w Starym Testamencie inny niż w Nowym Testamencie, jest sprzeczne z Pismem Świętym. Skoro rodzice mogą karać dzieci za nieposłuszeństwo, to także Bóg może być surowym, jeżeli jesteśmy nieposłuszni. Pamiętajmy o tym i bądźmy posłuszni Bogu we wszystkim.

Nadieżda Uljanienko i Tetiana Czerniakowa, starsi KEMO

 

Tags: s?owo rabina

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.