Co musisz zrobić, żeby Boże obietnice przyszły i pozostały?

Опубликовано в Słowo Rabina

abraham heirs1

Co jest niezbędne do wypełnienia się  Bożych obietnic? Musimy jasno rozróżniać czas, kiedy Bóg daje pewne obietnice po raz pierwszy, nie czekać na osobiste obietnice, szczególne objawienia, ale zacząć wypełniać warunki Bożych obietnic. Musimy przyjmować obietnice, dane nam w Bożym Słowie, jak dane nam osobiście.

Jest kilka etapów ujawniania się Bożych obietnic:

 1. Silny wzrost na poziomie osobistym ( złamanie, skruszenie).
 2. Odrzucenie siebie.
 3. Oburzenie na to wszystko, co dzieje się z narodem Bożym. Bycie gorliwym nie tylko o siebie, o swój dom, ale stanięcie w wyłomie za cały naród.

Po prostu uwierzcie w to, że Bóg dał nam władzę i siłę pokonywać tego, kto pokonuje Boże dzieci. Przykład z życia *Jima Andersona. Jim miał wybór: Kontynuować swoją służbę, albo odłożyć ją i pozostać przy chorej żonie. Jim nie poddał się okolicznościom, wybrał to, do czego powołał go Bóg, zdecydował kontynuować służbę. Jim zrozumiał: jeśli będzie tam, dokąd kieruje go Bóg, gdzie Bóg go oczekuje, to Bóg uzdrowi jego żonę. Właśnie dzięki posłuszeństwu Jima, Bóg ostatecznie uzdrowił jego żoną.

Nie możemy ulegać wpływom świata, iść na kompromis ze światem, rezygnować ze swojego poświęcenia – w każdej sytuacji trzeba być wiernym Bogu, wychowywać w tej wierności dzieci, nie „ustępować” swoich dzieci ich rówieśnikom ze świata, nie poddawać się opiniom ludzi, również niewierzących, albo odstępujących od Boga krewnych, nie pobłażać dzieciom ( ale stwierdzenie, że można nie służyć – jest oszukiwaniem samego siebie, co stopniowo odciąga nas od Boga). Cokolwiek  by się nie działo, nie wolno porzucać Bożego powołania, namaszczenia, które On nam podarował.

Kiedy jesteśmy skoncentrowani na swoich potrzebach, bogactwie, chcemy za wszelką cenę dostać „swoją dozę, swoją porcję” z dóbr tego świata, to oddzielamy się od Boga, Jego obietnic, tym samym pozwalamy światu (i demonom) posiać w nas obietnice szatana, który podsuwa nam swoją fałszywą, podrobioną wiarę, fałszywe obietnice „wiecznego zadowolenia”, przemilcza warunki wypełnienia swoich obietnic, i ukrywa je. Boże obietnice są zawsze uczciwe, i zawsze są obwarowane warunkami. Bóg nie ukrywa, że aby wypełniły się Jego obietnice, dane nam w Słowie, aby stały się one naszymi osobistymi, konieczne jest nasze aktywne działanie z poświęceniem, konieczne są starania i wysiłek wiary. Jak.1:13-15. Obietnice są realizowane w naszym życiu, kiedy przyjmujemy je wiarą.

Proces wzrostu wierzących związany jest z ciągle silniejszym i silniejszym przeniesieniem akcentu w ich życiu z doczesnego na wieczne. Boże obietnice – nie wypełniają się pospiesznie, ale zaczynają ujawniać się wtedy, kiedy nasze marzenia i pragnienia są ukierunkowane na wieczność; a w pełni ujawnią się dopiero po zakończeniu naszego ziemskiego życia. Wypełniają się etapowo, a w pełni wypełnią się w Niebieskim Jeruzalem. Wieczna chwała Wielkiego Boga, obietnice Jego chwały w Niebieskim Jeruzalem, zawsze powinny być ponad wszystkim, co moglibyśmy otrzymać w życiu na Ziemi. I musimy się w tym trenować – wiarą zakorzeniać się w Boże obietnice.

Bóg pielęgnuje i chroni ziarna Swoich obietnic w nas. On wie, że jesteśmy słabi, że nie jesteśmy gotowi przejść przez te wszystkie próby, ale czasem właśnie te próby, do których nie jesteśmy przygotowani – są najcenniejsze. Dlatego, że w nich widzimy siebie prawdziwych, uświadamiamy sobie gdzie się znajdujemy i rozumiemy, że bez Niego jesteśmy – nikim i niczym.

Aby Boże obietnice objawiały się w naszym życiu, musimy pozbyć się złudzeń co do siebie, zobaczyć swoje słabości, zobaczyć, co musimy obrzezać, zmienić, usunąć ze swojego wnętrza, ponieważ  Boże obietnice wypełniają się, kiedy nie polegamy na sobie, uświadamiamy sobie swoją słabość, i rozumiemy, że siła i zwycięstwo – jest tylko w Bogu.

Każda Boża obietnica jest gotowa się wypełnić, ale musimy:

 • przestać wątpić i całym sercem zaufać Bogu;
 • przestać żyć dla siebie;
 • przestać „pracować” na swoje „ego”;
 • zapragnąć tej chwały, tego życia, tego zwycięstwa, tej pełni, którą Bóg dla nas przygotował;
 • szukać Bożego Królestwa, Bożej prawdy;
 • iść za Bogiem, ile by nas to nie kosztowało;
 • pokonywać kompromisy;
 • nie bać się sprzeciwu tego świata i najazdów wroga;
 • skorzystać z tej łaski, którą dał nam Wszechmocny Zwycięzca – nasz Bóg.

*(Jim Anderson, jest ojcem ósemki dzieci, dyrektorem i założycielem służby „Lifeline Ministries”, jest jednym z aktywistów ruchu w obronie życia ludzkiego).


Boże obietnice: usłyszane – przyjęte – wypełniające się

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.