Jak modlić się za Izrael? – Borys Grisenko

Опубликовано в Słowo Rabina

DSC 0168

„Duchowa rola Izraela wzrasta z każdym dniem. I jeśli Boże Słowo tak wiele o tym mówi, a wyrażanie Ojcowskiego serca dla Izraela jest w całej Biblii – od Księgi Rodzaju do Księgo Objawienia, to warto zastanowić się, na ile mocno Bóg wzywa nas, abyśmy usłyszeli – jaki bije Jego serce dla Izraela.

W tym kontekście pokuta za przestępstwa antysemityzmu na Ukrainie (również w Polsce jest to sprawa pierwszorzędna dopisek tłumacza) jest dzisiaj ważna, zwłaszcza na poziomie władz.

I bardzo ważne jest modlić się o naród Izraela, nie tylko ten mieszkający w Izraelu, ale też we wszystkich krajach świata. Kiedy Bóg na nas patrzy, On patrzy w pierwszej kolejności na nasze odniesienie do Żydów. I nie tylko do tych, którzy są tam – w państwie Izrael, - ale też do tych, którzy są obok, którzy są naszymi bliźnimi. Przypomnijcie sobie jak często nasza miłość przechodzi  „metamorfozę” – jak tylko człowiek staje się naszym bliźnim, miłość do niego nagle słabnie, „ulatuje”. Przyjaciele, bardzo ważne jest sprawdzać stan swojego serca w odniesieniu do narożu żydowskiego!”

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.