Wrogowie Bożego szalomu (cz.2)

Опубликовано в Słowo Rabina

shalom enemies

Wróg nr 4: „Nastrój – jako bożek”
Nastrój staje się bożkiem naszego życia, kiedy staramy się zawsze utrzymywać „dobre samopoczucie”.   Bardzo ważne jest, żebyśmy przestali żyć dla naszego dobrego nastroju i przestali ulegać jego huśtawkom.

Wróg nr 5: „Strach oddać to, co mamy, w Boże ręce”
Jeśli w naszym życiu jest dziedzina, którą boimy się prawdziwie poddać Bogu, to w tej dziedzinie, wróg może wtargnąć do naszego życia, i ta sfera życia, w której  istnieją obawy i lęki, wypada z Bożego szalomu. Musimy pamiętać, że wszystko co posiadamy, należy do Boga, że szalom to integralność, pełnia Bożej władzy, Bożej ochrony i Bożego przyjęcia całego naszego życia, i musimy oddać Mu wszystko.

Wróg nr 6: „Nieumiejętność zatrzymania się w porę”. Jedynie to, co może pomóc ludziom, jest Bożym błogosławieństwem.

Niektórzy ludzie wierzą tylko w swoje osobiste duchowe doświadczenia, i bardzo sceptycznie odnoszą się do świadectw  ludzi. Jeśli im nie przydarzyło się coś podobnego, jest im trudno uwierzyć w realność duchowego doświadczenia innych. Uważają, że ludzie wyolbrzymiają świadectwa o Bożych cudach, albo, że im się cos jedynie wydawało. Inni ludzie nie czują się godni, nie czują, że są przyjęci przez Boga, nie wierzą, że Duch Boże może przyjść również do nich, tak jak do innych braci i sióstr. Tak więc przyjęcie realności ponadnaturalnego działania Ducha Świętego, jest ograniczone naszą niewiarą i wątpliwościami. Aby pozbyć się tych ograniczeń ważne jest dla nas: zrozumienie, że Bóg kocha wszystkie swoje dzieci jednakowo, kocha nas takich – jacy jesteśmy, że Bóg nie ma względu na osoby (Dz.10:34); uwierzyć , że Bóg kocha cię osobiście; uświadomić sobie i uwierzyć, że On jest w stanie zrobić  daleko więcej, niż prosimy czy rozumiemy (Ef 3, 20).

Wrogowie Bożego szalomu

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.