Bóg powołał nas - być Jego wysłannikami…

Опубликовано в Słowo Rabina

disciple making church blank

Bóg powołam nas, abyśmy byli Jego wysłannikami, abyśmy zanieśli Dobrą Nowinę, w pierwszej kolejności zaginionym owcom z domu Izraela (Mt.10:6).

Bóg dał nam zadanie – ogłaszać i rozszerzać Boże Królestwo na ziemi (Mt.10:7). On dał nam siłę, dary Ducha Świętego (1 Kor.12) potrzebne do służenia, abyśmy mogli wypełnić Jego wielkie polecenie. Dał nam za przykład Swoich uczniów, apostołów, abyśmy szli za Nim. Dostaliśmy obietnicę, że poprzez nas będzie się objawiać Boże zwycięstwo – uzdrowienie chorych, wyganianie demonów, wskrzeszenia z martwych, ale Pan ostrzega nas również o tym, że na Bożej drodze mogą być też porażki. Chcemy podążać za Bogiem, ale nie chcemy mieć do czynienia z trudnościami, skomplikowanymi sytuacjami, niezrozumieniem, odrzuceniem. Aby z tego paradoksu przejść do Bożego zwycięstwa ważne jest:

  • Pamiętać, że Bożej łaski wystarczy (2 Kor.9:8) do tego, żebyśmy wyszli jako zwycięzcy z każdej sytuacji. Widzieć siebie jako nowych, żyć wierzyć i służyć w nowy sposób!      
  • Pamiętać, że wysłannik pokazuje nie siebie, a Wysyłającego. Mamy być świadkami Jeszua, opowiadać o Nim ludziom, którzy jeszcze Go nie poznali, mówić o tym, czego On dokonał na krzyżu Golgoty, dzielić się tym, co Bóg robi teraz. (Dz.1:8; 1 Tym 6:12).
  • Nie być zakładnikami problemów i porażek, nie zatrzymywać się na dawnych niepowodzeniach i krzywdach, nie obrażać się , że nas nie przyjmowano, nie dawać miejsca goryczy, ale radować się w tego, co przygotował dla nas Bóg (1 P.1:5-7).
  • Nie godzić się na wizerunek nieudacznika, co wróg stara się nam narzucić. Problemy, porażki i niepowodzenia – nie są częścią nas samych, a nasze lęki, gorycz z powodu upadków – to najsilniejsza broń wroga. Dlatego, ilekroć wróg stara się nam cos narzuć i podporządkować temu sposób naszego myślenia, trzeba działać przeciwko temu. Jeśli skupiamy się na przeszłości, pojawiające się przy tym doświadczenie i wspomnienie porażek, może blokować Boże poruszenie w naszym życiu i służbie. Ale jeśli będziemy dla siebie umierać, zdecydujemy się ryzykować dla Boga, dla zbawienia ludzkich dusz, Boże Królestwo będzie objawiać się w nas i poprzez nas.
  • Wyciągnąć lekcję z przeszłości, nie pozwalać przeszłości kontrolować naszego życia i wpływać na naszą przyszłość; zerwać związek z poprzednimi porażkami. ( Mt.10:14, 6:11; Łk.9:5, 10:11; Dz.13:51).
  • Nie przyjmować pozycji ofiary. Nie mamy podstaw, aby twierdzić, że Bóg jest bezsilny wobec jakichkolwiek naszych problemów, ale odpowiedzialność za wyjście z tych problemów, niesiemy sami.
  • Służyć jeden drugiemu (1 P.4:10), ponieważ to właśnie w służeniu, kroczymy drogą wzrostu, otwierając Boże zwycięstwa w naszym życiu.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.