Dlaczego Jezus mógł mówić o swoim ciele, jako o prawdziwej świątyni Bożej?

Опубликовано в Słowo Rabina

Rozumiejąc znaczenie Świątyni w życiu Żydów możemy zrozumieć, dlaczego współcześni Jeszua byli tak wstrząśnięci Jego słowami -  „Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję… Ale On mówił o świątyni ciała swego. Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus”. (Jan 2:19, 21-22).

  Ale dlaczego Jezus mógł mówić o swoim ciele, jako o prawdziwej świątyni Bożej? Tak jak świątynia była miejscem, gdzie obecność Boga zamieszkała wśród Jego narodu, tak i Jeszua był obrazem niewidzialnego Boga i w Nim mieszka cała pełnia boskości. (Kol 1:15, 2: 9) Tak jak Świątynia była miejscem, gdzie składano ofiary za grzech, tak i Jeszua ofiarował siebie jako ofiarę doskonałą, za całą ludzkość. (Hbr 10,10) I tak jak Świątynia była miejscem, w którym Święty Bóg spotykał się z grzesznymi ludźmi, odpuszczając im grzechy, tak i Jezus obiecał: "… tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz." (Jana 6:37).

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.