Jaka jest natura Holokaustu?

Опубликовано в Słowo Rabina

27 stycznia to data, co dziwne, wyróżniona przez Organizację Narodów Zjednoczonych, aby uczcić pamięć ofiar Holokaustu. Dlaczego mówimy "co dziwne"?

 Ponieważ wiemy, że ONZ, a zwłaszcza jego Zgromadzenie Ogólne, w ostatnim dziesięcioleciu wielokrotnie opowiadało się przeciwko Izraelowi, przyjmując różne antyizraelskie, a nawet antyżydowskie rozporządzenia.

  Chwała Bogu za to, że przynajmniej stosunkowo zwyciężyła tu sprawiedliwość. Dzień nie został wybrany przypadkowo -  właśnie tego dnia wojska radzieckie oswobodziły terytorium Auschwitz-Birkenau - największego i zapewne najstraszniejszego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, i uwolniły ocalałych umierających więźniów.

 Dlaczego właśnie ten dzień? Ponieważ to w Oświęcimiu został przetestowany i z powodzeniem zastosowany program ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, który jest znany jako Holokaust.

 Holokaust - to greckie słowo, oznaczające "ofiarę całopalną".

 Istnieją powody aby sądzić, że Hitler w rzeczywistości nie tylko prześladował Żydów, w obsesji szatańskich pomysłów tępił ich jak swoich najgorszych wrogów. Jest natomiast powód aby uważać, że Hitler i naziści zabijając Żydów składali ofiarę swemu panu, składali ofiary duchom ciemności.

 Istnieje dowód również na to, że Hitler chciał sprawić aby liczba zamordowanych Żydów wynosiła 6 660 000.

 Jednak bez względu na to, ile w tych informacjach znajduje się prawdy, musimy zrozumieć, że dzika, niewiarygodna, nielogiczna nienawiść nazistów do narodu żydowskiego wyrażała po prostu stosunek do tego narodu ich pana - szatana.

 Jak mówił jeden sługa Boży, który wcześniej był ateistą i wykładał filozofię w American College: "Kiedy byłem niewierzącym, nienawidziłem Żydów. Żaden Żyd nigdy nie zrobił mi nic złego, a wręcz przeciwnie, niektórzy bardzo mi pomagali. I z tego powodu myślałem, że moja nienawiść jest obiektywna, ponieważ nie jest związana z sytuacją osobistą. I sądziłem, że naród żydowski zasługuje na takie traktowanie.

 Ale kiedy przyszedłem do Boga, kiedy natura Boża weszła we mnie, Duch Święty uwolnił mnie od tego gniewu i nienawiści wobec Żydów, co więcej, w moim sercu zrodziła się miłość do nich.

 Wtedy zdałem sobie sprawę, kto nienawidzi Żydów – ten, który panuje nad ludźmi nieznającymi Boga. On jest właśnie głównym zabójcą i głównym wrogiem. A Bóg  to Ten, który zawsze kochał i kocha swój naród, nawet będący w oddzieleniu od Niego ".

 Każdy wierzący powinien to zrozumieć. I każdy wierzący powinien zrozumieć, że wybranie Żydów nie jest anulowane, Bóg czuwa nad Jego narodem. Każdy Żyd, który zwraca się do Niego, staje się centrum błogosławieństwa, szczególnie jeśli chce prawdziwie służyć swemu Panu .

 Jednocześnie wszystkie przekleństwa, które spotkały Żydów w przeciągu prawie 2000 lat związane są z faktem, że są narodem wybranym przez Boga. I jako Boży wybrańcy mieli na sobie szczególną odpowiedzialność za swoje grzechy i swoje odstępstwo.

 Rozumiejąc to, wierni z wszystkich narodów mogą rozsądnie ocenić sytuację dotyczącą Żydów w XX wieku oraz to, co się dzieje obecnie.

 Jeśli chcemy być po stronie Boga, musimy otworzyć swoje serce na Jego miłość i współczucie dla Żydów, jak to robił Apostoł Szaul, Paweł, jak otworzyli je inni apostołowie, jak otwierały swoje serca wszystkie Boże dzieci pierwszych pokoleń chrześcijaństwa.

 Bardzo ważnym jest dla nas, aby ufać Bogu w Jego niezgłębionych drogach i starać się zrobić wszystko dla zbawienia Bożego żydowskiego raz na zawsze wybranego narodu. Przez to błogosławieństwa Boże dosięgnął cały Kościół i wszystkie narody, twarzą zwróconych do Boga Izraela, i do narodu Izraela.

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.