Boris Grisenko, Andrej Lugovskyj: VYBURCUJTE SVOJU MODLITBU UŽ TERAZ ! /Časť II./

Опубликовано в Slovo rabína

168

Teraz chce Pán aby sme prešli na novú, kvalitnú úroveň modlitby. Nie je to jednoduché, žiada si to naše úsilie. Existujú určité problémy, ktoré bránia modlitebnému rastu. Jedným z hlavných je: „plánovacie“ myslenie.

AKO NÁM ONO PREKÁŽA POSUNÚŤ SA V MODLITBE?

Plánovacie myslenie sa prejavuje v tom, keď k modlitbe máme nasledovný postoj: "No dobre, budem sa usilovať odtiaľ-potiaľ. Potom dosť - unavený, ale šťastný, pôjdem domov". To znamená, máš určitú úroveň "komfortnej modlitby", s ktorou sa nechceš rozlúčiť nadlho. Nie si pripravený, pozdvihnúť sa v modlitbe na novú úroveň a túto úroveň držať. Toto nás formuje do duchovnej reality, buduje náš postoj v modlitbe. My sa akoby, zameriavame na nejaké krátke a silné duchovné zážitky a potom sa vraciame k zabehnutému.

Veľmi dôležité je pochopiť a pamätať si, že nová modlitba - to nie je prosto zážitok a návrat späť. To je úsilie, ktoré je potrebné vynakladať dlhodobo. Je pochopiteľné, že zo začiatku to bude ťažké, nepohodlné, tvoje telo bude rebelovať a ťahať ťa naspäť. Ale od určitej chvíle, sa s novou úrovňou stotožníš ako so svojou vlastnou.

Aby sme sa rozhýbali v modlitbe, potrebujeme duchovný impulz / obyčajne sa to stáva na spoločných modlitbách, keď jeden druhého podporujeme a povzbudzujeme dosiahnuť modlitebný prielom/.

Nech teraz začne každý dvíhať svoju modlitbu zo svojej "komfortnej úrovne" - zdvihnite ju hoc len o kúsok vyššie, práve vtedy, keď sa vaša duša bude protiviť a ťahať vás späť. Dôležité je úsilie, ktoré vynaložíte, víťaziac nad odporom duše i tela. Veď nemôžeme preraziť bez odporu ! Nemôžeme vyjsť na novú úroveň, keď sa nezotročíme kvôli tejto modlitbe, ak nebudeme podriaďovať seba modlitbe.

A tento zvyk, predierať sa, nám veľmi pomôže v živote ! Keď dosiahneme v modlitbe novú úroveň, získame určité vnútorné návyky, vnútornú schopnosť nereagovať na veci odvádzajúce a brániace nám rásť v Bohu.

Písmo hovorí, že návykom, námahou, úsilím dosiahneme určité zručnosti a tie potom začnú pôsobiť v nás. Získame nové myslenie, nový pohľad a novú reakciu na to, čo sa deje navôkol. Je to ako vodič, ktorý sa najskôr učí a premýšľa: "Ruka, noha, volant, semafor....". A neskôr automaticky začne "fungovať".

A teda aj v modlitbe potrebujeme získať novú obratnosť reagovať na Božie výzvy. Prerážať a nesúhlasiť s volaním sveta a nepriateľa.

Potrebujeme návyk chodiť v Božom víťazstve.

© Boris Grisenko, Andrej Lugovskyj , podľa materiálov https://pretreat.in.ua

Pokračovanie nasleduje. Začiatok tu 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.