Ako existovať, keď všetko ide inak, ako sme si to naplánovali?

Опубликовано в Slovo rabína

IMG 3906

Keď sme prišli k Bohu, mali sme svoje očakávania. Avšak Boh chce, aby sme naozajstne boli uchvátení NÍM. Je dôležité, aby sme sa na našej ceste za Bohom nezastavovali a nezaostávali. Zoberme si ponaučenia z histórie Izraela – Amalek dohonil a porážal tých, ktorí zaostali, tých, ktorí boli v sebaľútosti, sebatrýznení, alebo v nespokojnosti a reptaní.

Samozrejme, že naša cesta s Pánom je ľahšia než to bolo v prípade Izraela v časoch Mojžiša, lebo oni nemali to, čo máme my – obeť Ješua (Ježiša) a znovuzrodenie. My žijeme v inej ére – máme Novú Zmluvu, Ješua zomrel a bol vzkriesený pre naše spasenie, On rozdrvil okovy nášho otroctva, zvíťazil nad týmto svetom a smrťou.

Preto pri akýkoľvek skúškach nemáme upadať do zúfalstva!

Keď Boh nekoná v súlade s našimi plánmi, nemáme byť sklamaní. Keď niečo nevyjde podľa našich predpokladov, môže to byť pre našu nápravu, výchovu. Možno že to nie je pôsobenie nepriateľa, ale jednoducho Boh nám chce dať niečo lepšie.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.