BORIS GRISENKO: PREČO MÁME VYJSŤ Z OTROCTVA?

Опубликовано в Slovo rabína

il 570x

Pesach - sviatok oslobodenia z otroctva v každom zmysle toho slova. Ale prečo by sme mali vyjsť z otroctva? Takto o tom hovorí Boris Grisenko:

"Čo máme robiť so slobodou, keď sme ju dostali? Jeden z najdôležitejších cieľov nášho Exodu je vyjsť v ústrety Bohu ako k rodnému Otcovi. To nás oslobodí od všetkého, čo nás drží v otroctve u nášho starého pána - satana. Je to odchod pre to, aby sme prijali Otcovskú lásku, priblížili sa k Nemu, dali Mu možnosť objať nás, pritisnúť k svojmu srdcu a spojiť naše srdce s tým Jeho.

Keď sa tento cieľ Pesachu začína pre nás opravdivo otvárať, vtedy sa aj my, tak ozajstne, otvárame pre každú blízkosť s Bohom.

Otvárame sa pre pálčivý smäd po tom, aby sme Ho neustále mohli vidieť i cítiť zároveň, aby nás od Neho nič neoddeľovalo. Aby sme sa vždy mohli odvrátiť od svojich problémov a strachov, odstrčiť svoje hriechy, hodiť sa Jemu na hruď, ako sa hodil márnotratný syn, - presne vediac, že On ho neodstrčí.

Veď práve toto On od nás čaká. A sám nám beží oproti, objíma nás, pretože v skutočnosti On to chce oveľa viac než my."

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.