Prečo nechceme opustiť svoje problémy? / 2. časť /

Опубликовано в Slovo rabína

il 570x

Závažným je moment, ktorý sa týka bolesti kvôli zosnulým. Sám som sa dlhý čas hanbil opustiť túto bolesť a prestať ju prežívať, pretože v mojom - Bohom nevzdelanom -  svedomí to znamenalo, že konám nedôstojne vo vzťahu k môjmu dedkovi (ktorého som veľmi ľúbil a pre ktorého, keď zomrel,  som sa trápil). Keď som ho ľúbil - musím sa trápiť!

Tak toto, priatelia, treba prepustiť na Kríž. Nemusíme žiť v takom vreci. V takom stave  sa nemôžeme otvoriť pre splnenie toho, kvôli čomu prišiel Ješua: „Duch Pána Hospodina je na mne, pretože ma pomazal Hospodin, aby som zvestoval pokorným evanjelium, poslal ma obviazať skrúšených srdcom, vyhlásiť zajatým slobodu a väzňom otvorenie žalára“. (Iz.61) Keď "utrápený" pokračuje v trápení seba, keď zajatec sám seba drží v zajatí, nikto ho nemôže oslobodiť.

Tiež je napísané: "Obrátiť pozornosť  na zarmútených Siona, dať im okrasu namiesto popola, oleja veselosti miesto smútku, odev chvály namiesto ducha malomyseľnosti. A budú ich volať dubami spravodlivosti, sadením Hospodinovým, aby bol oslávený."

Keď si však zachovávame tie smútočné odevy a nemôžeme pochopiť – prečo, keď sa aj  začneme radovať, radosť netrvá dlho a zhasína? Pretože sme si zvykli na ten smútok, v ktorom sme žili možno roky a svedomie nám hovorilo: "Nemôžeš zložiť smútok! Musíš spomínať a plakať a trápiť sa! Musíš tú bolesť prežívať znova a znova!"

Ak vám Hospodin pripomenul bolesť tak, ako mne, nebolo to preto, aby sme z nej mali pôžitok, ale aby sme sa zobudili, aby bolesť konečne úplne prešla! Aby vytiekla z nášho srdca, aby sa zahojili tieto hnisajúce rany, aby boli vypálené ohňom Božej lásky. Aby od toho dňa boli naše srdcia otvorené pre Božiu lásku, radosť, oslavu a nie pre smútok a modlitby za zosnulých. A aby sme sa nebáli kochať sa novým životom v Jeho obdivuhodnej láske.

Mám k vám prosbu: Premýšľajte o tom, spomínajte na najlepšie príhody vo vašom živote, keď  ste nadovšetko prežívali skutočnú lásku ľudí, radosť, oslavu, víťazstvá. A ďakujte Bohu za to, že to bola Jeho láska, Jeho víťazstvo, Jeho radosť, Jeho slávnosť. Ďakujte za to, že ON bol v tom všetkom tým Hlavným.

On nás stvoril jedného pre druhého - aby sme sa radovali z Jeho rodiny a prejavovali jeden druhému Jeho lásku, prijímali Jeho lásku a milosť jeden od druhého. Prežívajte tieto dni, ako sviatok a zvláštne zhromaždenie Jeho lásky, milosti, Jeho chesed, Jeho radostného priateľstva v Jeho rodine. Nezabúdajte každý deň usporadúvať niekoľko stretnutí s rodným Otcom, ktorému sa za vami cnie, a  chce vás vypočuť a potešiť sa spolu s vami. Pamätajte - s vami sa nenudí !

Nezabúdajte na stretnutia s vašim Nebeským Ženíchom, ktorý na stretnutie s vami skáče po kopcoch vašich problémov a od každého Jeho skoku sa tieto kopce topia! A aj keď ste  to nespozorovali, už sa rozpustili. Netreba ich znova nahrnúť.

Prečo nechceme opustiť svoje problémy? / 1. časť /

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.