Uverte vo zvrchovaného Boha

Опубликовано в Slovo rabína

13081669 880266722082665 1258715431 n

Niektorí ľudia veria len v svoje osobné skúsenosti a veľmi skeptický postoj majú k svedectvám mnohých ľudí. Ak s nimi neprebehlo niečo podobné, je im ťažko uveriť v realitu duchovnej skúsenosti iných. Myslia si, že svedčiac o Božích zázrakoch, ľudia zveličujú to, čo sa im prihodilo, alebo sa im to zdalo. Toto ohraničuje prijatie reality zvrchovanej činnosti Ducha Svätého.

Iní ľudia sa necítia hodnými, prijatými Bohom, neveria, že ich Duch Boží môže navštíviť tak isto, ako ich bratov a sestry. To znamená, že prijatie reality zvrchovaného pôsobenia Ducha Svätého ohraničuje naša nevera a pochybnosti. Aby sme sa mohli zbaviť týchto obmedzení, je pre nás dôležité pochopiť, že Boh miluje všetky svoje deti rovnako, miluje nás takých, akí sme, lebo ON nie je prijímačom osôb (Skutky 10:34). Verte, Boh vás, osobne vás, miluje. Poznajte a uverte, že On môže učiniť nesmierne viac, než prosíme, alebo rozumieme (Efežanom 3:20).

Hlavná v našom živote je Božia láska. Strach odovzdať do Božích rúk to, čo máme, nám prekáža otvoriť sa pre Jeho lásku. Ak  je v našom živote oblasť, ktorú sa bojíme skutočne odovzdať do rúk Pánových, môže do nej vtrhnúť nepriateľ, a oblasť nášho života, v ktorej sú strachy, vypadáva z Božieho šalomu. Všetko, čo máme, patrí Bohu a šalom - to je plnosť Božej moci, Božieho prikrytia a Božieho prijatia celého nášho života. Preto je potrebné odovzdávať Mu všetko.

Je dôležité mať osobné zážitky s Bohom, a pritom chápať, že Duch Svätý navštevuje ľudí rôzne, pretože každý človek je osobitý.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.