Najnovšie články

REGISTRÁCIA Na LETNÝ MODLITEBNÝ RETRIT Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru (KEMO ) JE STÁLE OTVORENÁ ! Uvidíme sa ON – LINE , 26. - 28. augusta !

2020-08-25 12:35:48

REGISTRÁCIA Na LETNÝ MODLITEBNÝ RETRIT Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru (KEMO ) JE STÁLE OTVORENÁ ! Uvidíme sa ON – LINE , 26. - 28. augusta !

MEDZINÁRODNÁ MODLITEBNÁ KONFERENCIA - All EUROPEAN CONVOCATION bude v Kyjeve 1. - 2. mája 2020 ON-LINE!

2020-04-23 19:36:50

1. - 2. mája 2020 sa po prvýkrát na Ukrajine uskutoční Medzinárodná modlitebná konferencia All EUROPEAN CONVOCATION v priamom prenose, vo formáte on-line vysielania.

PURIM - víťazstvo národa odsúdeného na smrť

2016-03-11 14:24:37

Purim je jedným z najveselších sviatkov hebrejského kalendára. Je to sviatok víťazstva slobody a dobra nad zlom. Purim slávime na pamiatku záchrany Hebrejov od úplného vyhubenia v čase konca Babylonského zajatia (539 - 331 r. pred Kristom).

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor

Опубликовано в

S radosťou Vás vítame na stránke Kyjevského hebrejského mesiánskeho zboru! (KHMZ)

Ak Vás zaujíma služba hebrejskému národu, alebo máte otázky, prečo slúžiť Hebrejom alebo ako im slúžiť, alebo sa zaujímate o činnosť KHMZ – vitajte na našej stránke! Dúfame, že tu pre seba nájdete množstvo užitočných informácií.

Kyjevský hebrejský mesiánsky zbor sa zrodil po 1 festivale hebrejskej hudby a umenia, organizovanom misiou „Počuj Izrael“ (Jonathan Bernis), ktorý sa uskutočnil na Ukrajine v roku 1994. Od prvých dní založenia je rabínom (pastorom) zboru Boris Saulovič Grisenko, vicepredseda Medzicirkevnej Rady Ukrajiny, čestný doktor teológie CLST (Christian Life School of Theology). V súčasnosti  má KHMZ okolo 2000 členov Hebrejov aj Nehebrejov, ktorí prijali Ješuu Mesiáša (Ježiša Krista) za svojho Pána. Cieľom činnosti zboru je prebudenie hebrejského národa a šírenie hebrejskej mesiánskej vízie po celom svete.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

V čo veríme?

Cieľom vízie KHMZ je prebudenie hebrejského národa a zahŕňa v sebe:

  • Prebudenie cirkvi, obnovenie a rozvoj hebrejskej zložky v Tele Mesiáša
  • Spasenie, v prvom rade hebrejského národa, účasť na prebudení medzi ostatnými národmi
  • Opustenie nebiblických extrémov kresťanstva, judaizmu
  • Oslobodenie od „humanizmu“ a okultnej duchovnosti
  • Obnovenie celistvého Tela Mesiáša v súlade s Božím plánom: oslobodenie od antisemitizmu, ľahostajnosti k hebrejskému národu a od nebiblického ponímania.

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.