RABIN SIEMION POZDYRKA: Pokuta za antysemityzm jest kluczem do błogosławieństw.

Опубликовано в Publikacje

 MG 7204 1

- Od 2008 roku, członkowie naszej społeczności zaczęli jeździć po terytorium kraju, modlić się i pokutować za grzech antysemityzmu i prosić o Boże przebaczenie dla siebie – jako dla potomków tych, którzy zawinili przeciwko narodowi żydowskiemu. I zaczęli dostrzegać ciekawe prawidłowości i Boże odpowiedzi na modlitwy ludzi z różnych zborów, kościołów, różnych narodowości, którzy łączyli się w modlitwie przeciwko temu duchowi, przeciw kłamstwom wroga i warownym twierdzom, obecnym na naszych ziemiach przez grzech antysemityzmu i nazizmu. W takich miejscach ziemia jest zanieczyszczona rozlaną ludzką krwią, jak mówi Biblia. Wiedząc o tych wydarzeniach, nie mogliśmy milczeć!

Mamy zespół wstawienników, którzy włożyli ogromny wkład w to przedsięwzięcie. Wyjaśnialiśmy ludziom, którzy przychodzili na te miejsca, że nie modlimy się za zmarłych, ale o to, aby Bóg swoją łaską zatrzymał panujące na tej ziemi przekleństwo.

Zaczęliśmy studiować historię naszego kraju, z okresu powojennego. Źródła historyczne podają, że negatywne konsekwencje wynikają wyłącznie z działań nazistowskich Niemiec i samych Niemców. Nieco później, historycy nieznacznie zmienili spojrzenie i powiedziano nam, że wszystkich te okrucieństwa na terytorium Mołdawii, to dzieło Rumunów. W naszej wspólnocie zaczęliśmy głębiej studiować historię i zobaczyliśmy inny obraz.

I chcę wam przytoczyć kilka realnych świadectw tego, jak modlitwa przeciwko antysemityzmowi i nazizmowi zaczęła zmieniać niektóre wsie, miasta i kościoły w Mołdawii.

 MG 7127

Kilka lat temu spotkaliśmy pastora kościoła w małej wiosce na granicy z Mołdawią. Podzielił się z nami tym, że kiedy został wysłany, aby otworzyć tam kościół, stracił na to kilka lat. Był sponsorowany, pomagano mu, miał wsparcie różnych programów społecznych. Mimo to, na tym miejscu wszyscy byli przeciwko niemu – miejscowe władze, prawosławni kapłani.

Przez kilka lat ten pastor wraz z kościołem prowadził projekty społeczne, udzielał pomocy mieszkańcom, ale tego wszystkiego nikt po prostu nie zauważył. O kościele krążyły bardzo negatywne opinie, a kilka lat modlitw, nie doprowadziło do niczego. Pastor wraz z żoną zaczęli usilnie się modlić i pytać: „Boże, dlaczego?!” I podczas jednej z modlitw, Bóg pokazał, że jest to związane z tym, co wydarzyło się w tej wsi z narodem żydowskim.

Niektórzy myślą, że Żydzi żyli tylko w dużych miastach. Ale osiedlali się też w małych miasteczkach i wioskach. Ten brat zaczął studiować historię i odkrył, że jedna z pierwszych żydowskich egzekucji po wybuchu II wojny światowej miała miejsce w tej wiosce.

Ta wioska leży nad rzeką Prut - jest to naturalna granica między Rumunią a Mołdawią. W pewnym momencie ta rzeka została odcięta od wioski za pomocą granicznego ogrodzenia z drutu kolczastego. Wieśniacy mieli ogromny problem – brakowało wody, ogrody nie rodziły, ludzie nie mogli uprawiać ziemi i z tego powodu wyjeżdżali ze wsi. Nie mogli nawet łowić ryb. Woda ze studni wyczerpywała się z każdym rokiem i, ogólnie, wszystko się waliło!

Wtedy pastor zobaczył, że u podstawy wielu domów znajdują się kamienie o bardzo dziwnej podłużnej formie. Miejscowi mieszkańcy wyjaśniali, że w pobliżu znajduje się duży cmentarz żydowski, a ludzie po prostu wzięli z niego nagrobki. Niektórzy brukowali nimi podwórko, inni kładli macewy w fundamentach domów. A potem uświadomił sobie, że trzeba coś z tym zrobić. Zaczęli modlić się i pościć z kościołem.

Prowadzeni przez Ducha Świętego, zaprosili jedną Żydówkę, mieszkankę wioski, by poprosić ją o przebaczenie grzechów ich przodków, pokutowali i pobłogosławili ją. I od tego momentu coś zmieniło się w atmosferze tego miejsca.

 MG 7169

W bardzo krótkim czasie usunięto ogrodzenie graniczne i ludzie mogli swobodnie łowić ryby. Ogrody zaczęły rodzić. Ludzie szybko otworzyli oczy na duchową pracę tej pastorskiej pary małżonków, zauważyli dobre uczynki kościoła, wkład w pracę społeczną, prezenty dla dzieci, pomoc mieszkańcom wioski. I nagle, w jednym momencie, odniesienie do tego kościoła zmieniło się diametralnie! We władzach regionu byli ludzie – członkowie pewnej partii, którzy uciskali i nie lubili tego kościoła. Wkrótce po wyborach zostali oni całkowicie usunięci, a nowi ludzi, którzy doszli do władzy, powiedzieli: „Pracujmy razem!"”

I wszystko to stało się i przyniosło takie owoce, z powodu jednej szczerej modlitwy pokuty za antysemityzm. Tak więc, przyjaciele, nie bagatelizujcie wagi takiej modlitwy, pokuty za antysemityzm - często jest to kluczowe duchowe działanie, po którym nastaje Boża wolność i błogosławieństwo.

Siemion Pozdyrka, rabin EOM Kiszyniów, Mołdawia, styczniowy modlitewny retreat KEMO 2018

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.