Dlaczego zbawiać Żydów? (cz.III)

Опубликовано в Publikacje

Dlaczego zbawiać Żydów? (cz.III) Rabin KEMO Borys Grisenko

Rabin KEMO Borys Grisenko. W starożytności, gdy młodzieniec zamierzał poślubić niewiastę, to narzeczony przygotowywał dom – z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół. Tylko wtedy, kiedy wszystko było gotowe, narzeczona była wprowadzana do domu.

Ale to jeszcze nie oznaczało, że została już żoną. Przez jakiś czas pozostawali z nią krewni lub przyjaciółki – to był okres narzeczeństwa. Dopiero po tym okresie odbywało się wesele, i panna młoda stawała się gospodynią swojego nowego domu. Bóg stworzył bardzo podobną rzecz. Przygotowywał ziemię na przybycie narodu wybranego. Bóg nie stworzył pierwszego Żyda z prochu ziemi, i pierwszy Żyd nie urodził się z łona matki. Możecie to sobie wyobrazić ? Wszyscy się zebrali i mówią: „ Ojojoj ! Mamy problem! Wszystko szło tak dobrze! A teraz się zacznie dopiero: Żyd się u nas urodził! To się teraz nie pozbieramy, dobry Boże! Ktoś coś przeoczył?!”. Idą do mamy, a ona mówi: „No co też wy sugerujecie? Przecież u nas jeszcze wcale nie ma Żydów!” Idą do taty: „A może ty jesteś jakiś zmutowany?” On odpowiada: „Ja? Nie! Ja się przebadałem! Wszystko w normie!”.

Bardzo ważne aby to zrozumieć! Pierwszy Żyd nie urodził się Żydem! To Bóg uformował Żydów, z miłości do wszystkich ludzi. Bóg już wcześniej, wiele pokoleń wcześniej, setki, nawet tysiące lat, przygotowywał ziemię dla wypełnienia tego wielkiego planu. Ponieważ bez narodu żydowskiego nikt by nie był zbawiony. Nasza wspólnota służy bardzo ciekawemu narodowi. Widzimy, że naród żydowski, jeszcze do swojego powstania, był już wybrany w Bożych oczach.

List do Efezjan, 1-szy rozdział: „Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa (Melech Jeshua ha’Mashijach)* do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa (Mashijacha Jeshua)* : Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Adonai Jeshua ha’Mashijach. Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jeshua Mesjasza, który nas ubłogosławił w Mesjaszu wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios; W Nim bowiem (przyczyna!)* wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni Jezd obliczem Jego w miłości (w czym? Ta sama podstawa)* Przeznaczył nas dla Siebie do synostwa przez Jeshua Mesjasza według upodobania woli swojej”.

(*słowa w nawiasach dodane przez autora).

„Przeznaczył” – to znaczy, że Bóg już wcześniej znał wszystkie Swoje dzieci, które pojawią się we wszystkich narodach świata, w każdym czasie, we wszystkich pokoleniach. On już wcześniej nas kochał, jeszcze przed naszymi narodzinami i pojawieniem się na świecie, i Jego plan był przygotowywany do wypełniania. Wszystko było gotowe do pojawienia się każdego człowieka wierzącego w Boga Izraela, i Bóg dokonał wszystkiego co zależało od Niego, zanim się jeszcze urodziliśmy fizycznie, abyśmy się mogli narodzić duchowo. I nie tylko narodzić duchowo, ale później nie odpaść od Jego miłości i łaski.

Czy rozumiecie? Bóg już wcześniej wszystko dla nas przygotował, i czuwa nad każdym dniem, nad każdą godziną i nad każdą minutą naszego życia. Podstawę i pewność tego, w szczególności możemy czerpać patrząc, jak On się odnosił, odnosi i będzie się odnosić do narodu żydowskiego. Jak On wyprowadził nas do światła, jak i prowadził nas do Siebie, podczas gdy byliśmy jeszcze grzesznikami, nie znającymi, nie pragnącymi Go poznać. I jak w końcu, pomimo naszej grzesznej natury, odziedziczonych przekleństw, pomimo wszelkich okoliczności, doprowadził nas do Siebie. I wylał Swoją miłość, ponieważ On nie może wylewać miłości, jeśli nie otwieramy serca na jej przyjęcie.

Jego stosunek do narodu żydowskiego był najsilniejszym prototypem, prekursorem i obrazem tego. Bóg zawiera z ludźmi Nowe Przymierze, ale Nowe Przymierze pochodzi od doskonałego, bezwarunkowego, wiecznego, absolutnego Bożego Przymierza z pierwszym Żydem, który z Abrama stał się Abrahamem – ojcem mnóstwa ludzi, mnóstwa narodów. Wszystkie okoliczności naszego życia, być może wiele z tych, które wydawały się nam nie do przyjęcia, nieodpowiednie, szkodliwe, — Bóg to wszystko wiedział! To nie znaczy, że całe zło, wszystko co się dzieje pochodzi – od Niego. Nie! Myślę, że rozumiecie co mam na myśli.

I dlatego w tamtym czasie był jeden Abram, który stał się Abrahamem, od jednego Żyda zaczął się naród, a nie od razu na przykład od dziesięciu tysięcy. Ponieważ Bóg nie terroryzuje, nikogo nie przymusza, nikomu nie narzuca swojej miłości, jak bolszewicy. Bóg – to nie bolszewik. Bóg nawet nie ma nic przeciwko temu, żeby Go nazywać mieńszewikiem. Dlatego, że Bóg nie ugania się za liczbami. Bóg szuka dla Siebie czcicieli, którzy otworzyliby się na Jego miłość, i przyjęli do swoich serce tą miłość rozlaną przez Ducha świętego. To znaczy zaczęliby w odpowiedzi kochać Boga i bliźniego. Bóg w swoim miłosierdziu, nie z powodu naszych przymiotów, powierzył nam służbę odbudowy, zbawienia, w pierwszej kolejności tego narodu, który zawsze, na pierwszym miejscu jest obiektem Bożej miłości, miłosierdzia, i pragnieniem Bożego serca. Tak było od samego początku. Bóg postanowił, że tak będzie, i Bóg nas szukał, szukał, dopóki nie znalazł.

Ciąg dalszy, początek tutaj

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.