Dlaczego nas to wszystko spotkało?

Опубликовано в

Dlaczego nas

Dni, które przypadają w kalendarzu żydowskim na trzy tygodnie pomiędzy 17 – tym dniem miesiąca Tamuz a 9 Awa (w roku 2019 to okres od 20 lipca do 11 sierpnia), nazywane są „Bein HaMecarim” - „między wąwozami, cieśninami” lub „w kotle nieszczęść”.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Izrael – dowód tego, że Bóg będzie wierny w stosunku do Was!

Опубликовано в

bog veren1pol

Przez jakiś czas modliłem się o kilka bardzo ważnych rzeczy, nie widząc oczekiwanego rezultatu. Ostatnio rozmawiałem o tym z Bogiem. Wiem, że to, o co się modlę, jest Jego wolą, ale byłem trochę zdezorientowany. Pan przypomniał mi, że przykład Izraela jest najlepszym dowodem tego, że Bóg jest wierny, ale nie zawsze zgodnie z naszym scenariuszem.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Co można, a czego nie można mówić, niosąc Dobrą Nowinę Żydom

Опубликовано в

evr bl 1W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na cały szereg pytań, które pomogą wierzącym pochodzącym z pogan, polepszyć przekazywanie Dobrej Nowiny swoim przyjaciołom – Żydom. Jest coś, co możemy zrobić lub powiedzieć, i co w rezultacie zmieni sytuację w naszej ewangelizacji; istnieją również pewne podstawowe założenia, które mogą radykalnie zmienić nasze współdziałanie z Jeszua w przedstawianiu Go naszym braciom- Żydom.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Święta żydowskie: Skąd? Po co? Dla kogo?

Опубликовано в

prazdniki

Święta to najbardziej żywe wspomnienia i wrażenia, które wynosimy z dzieciństwa, towarzyszą nam przez całe życie i przekazujemy je następnemu pokoleniu. Wielowiekowa historia narodu żydowskiego łączy starożytne pokolenia z nami, żyjącymi w XXI wieku. Żydów żyjących w diasporach na całej Ziemi, do dziś, w określonych dniach roku, łączą uroczystości, wyrażające tradycję i postanowienia naszych praojców.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Święta żydowskie: Skąd? Po co? Dla kogo? (CZEŚĆ 2)

Опубликовано в

prazdniki

ŚWIĘTA RODZINNEJ JEDNOŚCI 

Powiem o jeszcze jednym ważnym aspekcie świąt Biblijnych. Te święta są nie tylko po to, abyśmy spotkali się z Bogiem, a Bóg z nami w wyjątkowej głębi i zażyłości, ale także abyśmy spotkali się ze sobą nawzajem w Bożej obecności. Ujawniają znaczenie i pomagają zrozumieć głębię i bogactwo drugiego przykazania - miłości do bliźniego. Nie tylko w odniesieniu do bliźniego, ale do całego Bożego narodu, jako jednej wielkiej Bożej rodziny.

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

RABIN SIEMION POZDYRKA: Pokuta za antysemityzm jest kluczem do błogosławieństw.

Опубликовано в

 MG 7204 1

- Od 2008 roku, członkowie naszej społeczności zaczęli jeździć po terytorium kraju, modlić się i pokutować za grzech antysemityzmu i prosić o Boże przebaczenie dla siebie – jako dla potomków tych, którzy zawinili przeciwko narodowi żydowskiemu. I zaczęli dostrzegać ciekawe prawidłowości i Boże odpowiedzi na modlitwy ludzi z różnych zborów, kościołów, różnych narodowości, którzy łączyli się w modlitwie przeciwko temu duchowi, przeciw kłamstwom wroga i warownym twierdzom, obecnym na naszych ziemiach przez grzech antysemityzmu i nazizmu. W takich miejscach ziemia jest zanieczyszczona rozlaną ludzką krwią, jak mówi Biblia. Wiedząc o tych wydarzeniach, nie mogliśmy milczeć!

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.