РОСТИСЛАВ ШКІНДЕР: "В цій молитві я буду каятись, щоб єврейська громада простила нас!" (ВІДЕО)

Опубликовано в Молитва против антисемитизма и нацизма

Шкиндер

Євангеліст, учитель, письменник, друг єврейської месіанської громади Києва Ростислав Шкіндер поділився глибокими думками і одкровеннями стосовно єврейського статусу в очах Бога і необхідності покаяння в антисемітизмі. Ми вважаємо, що кожному з нас вкрай важливо задуматися над цим і помолитися цією молитвою разом із паном Шкіндером:

"Хоч так, хоч сяк, євреї мають велику перевагу між іншими народами. Бо вони вибрані Господом, бо Господь їх полюбив. І я ні на грам не відчуваю себе ображеним, що я на другому місці, а євреї на першому. Євреї по завіту з Авраамом наслідники, а ми - по милості. Так що вони в домі Батька нашого законні діти, а ми - прийомні. Але я себе комфортно почуваю. Слава Ісусу Христу!

Я хочу привести в приклад одного потужного єврея, з образу життя якого я багато вчуся і попросити вас одне величезне прохання. Це раб Божий Давид. Мені дуже сподобалось як він свято національного масштабу зупинив одним жестом: коли Оза впав мертвим, він тут же зрозумів, що на небесах разом з ним в унісон не співають, що на небесах горить гнів. Бо в нього свято національного масштабу, ого-го яка програма, а тут, раптом, на свято мрець! То Давид зрозумів, що гнів Божий горить і їх свято не підтримується небесами. Він тут же все скасував, все відмінив, всю програму скасував, хоч це були шалені матеріальні збитки! І вони вивчали кілька місяців, чому Господь з ними не в унісон на святі. І вивчили. Вивчили, що ковчег повинно було нести, а не везти. Ковчег повинні були нести тільки сини роду Каафового, там були сини Герсонові, сини Мирареві, які служили в скинії. Сини Каафові носили тільки священні речі, вони несли ковчег, світильник, стіл, жертовник золотий. І третє що вони пропустили - ці священники повинні були пройти спеціальний обряд очищення. Ось так має транспортуватись ковчег. І коли Давид вивчив Бога через закон Божий, він все це виправив і знову організував свято. І вже це свято разом з ним святкувало Небо. Хвала Ісусу Христу!

І це великий урок для мене. Знаєте, можна багато чого робити, але дуже важливо вивчати - чи Небеса зі мною святкують, працюють, чи я маю повну підтримку небес? Це є дуже важливо и показово в житті Давида, на фоні національного масштабу - як він поважав думку Небес.

Далі дивлячись на життя Давида я знаходжу такий момент: три роки нема дощу. І Давид, як той, хто вміє ходити в ту канцелярію на третє небо, тут же біжить на прийом туди. Що таке? Дощ не падає на нашу землю, чи прогнівався Бог на нас? Чому нема ласки Божої на нас? І він пішов вирішувати питання там де потрібно рішати питання. І Господь йому каже "пам'ятаєш, Ісус Навин і старійшини не вопросили мене і поклялися гаваонитянам, що вони будуть жити, а Саул, твій попередник, хотів їх знищити? Якщо ви дали слово, 400 років тому, як нація Ізраїль, чому ви це слово не стримуєте зараз? Чому ви пішли війною на них, ви ж їм пообіцяли, що ви їх чіпати не будете. Справедливість волає до небес!" Давид зрозумів, викликав їх на аудієнцію, поговорив з ними і сказав: “як умилостивити лице ваше? Бо нема дощу через вас.“ Вони поставили певні умови, Давид виконав ці умови і написано: і змилостивився Бог над землею Ізраїля.

Я перевожу це на наше століття. Я несу служіння вчителя по церквах і по Європі, і по США. І одного разу був у Швейцарії. І думаю: "чим Україна гірша за Швейцарію?" Навіть природними ресурсами ми також багаті. Народ в Україні працелюбний, розумний, творчий. І є всі ресурси, щоб стояти біля Швейцарії в економічному плані. А чому ми пасемо задніх? Чому африканські країни порівнюють вище за нас. Читаючи за Давида, я думаю, що одна із причин в тому, що більшість народу Ізраїля в Україні, громада єврейська волає до Господа за справедливість.

Коли я їжджу по Україні і цікавлюсь, мені дуже прикро, що там 5000, там 3000, там 2000 поховано євреїв. Величезні цвинтарі! Недавно був під Білоруссю, село Березове. Дім молитви як цей, трішки більше (в селі, зауважте!). Я приїхав туди опів на п`яту і думав собі, де ж тут в селі стільки людей набереться? За пів години вони, як мурашки, заповнили весь дім. І вони кажуть, що в них є кладовище, де багато поховано євреїв. І з історії я знаю, що українці допомагали робити злочин проти євреїв. І українська була рука, не тільки іноземці на нашій землі воювали з євреями, а часто українці з ними разом воювали з євреями, ображали євреїв. А не маємо права цього робити! Як Бог сказав у Ісаї 47:6 "Розлютився Я на народ Свій, збезчестив спадщину Своєю, та й віддав їх у руку твою. Ти не виявила милосердя до них: ти над старцем учинила ярмо своє дуже тяжким".

Україна не оказала милосердя до єврейського народу. Українська рука робила зло. І є багато історичних фактів про це. Я хочу просити вас, як Давид просив гаваонитян. Дорогі друзі і хто в онлайні дивиться нас, звертаюсь до єврейського народу: простіть нас, де ми були немилосердними до вас в історії України, де ми налагали крайнє тяжке іго на вас! В історії були такі періоди, нам за них соромно, боляче, що українська рука це робила також, і я прошу щоб ви нас простили, бо ми не можемо встати з колін.

І це, напевно, одна із причин - справедливість є. Давид, який був улюбленець Господа, муж по Його серцю, але закони справедливості спрацювали - нема дощу три роки. І Давид мусив каятися, просити прощення.

Добре було б, якби ці слова говорила перша особа нашої країни. Може ми, маленькі, почнемо говорити, то колись і перша особа почне говорити. Колись же він був на землі ізраїльській і говорив трошечки. І мені було дуже неприємно, як його зустрів шквал критики в Україні, що він там перед євреями кається. Приємно було, що вже прозвучали, хоч трошечки, слова вибачення від першої особи. Дай Бог, щоб ми таки доросли. Але якби ваше прощення нам допоможе усвідомити, щоб ми не були байдужі, щоб ми хоч трохи наближались до апостола Павла, як він казав, що його серце болить за ізраїльтян, що вони без Христа. Він дуже страждав, плакав, в нього серце роздиралось, що Ізраїль без Христа, що Ізраїль не приймає Христа. 

Я хочу сказати вам, шановна єврейська громада, що де б я не був, жодна п'ятдесятницька церква не настроєна вороже до вас. Я відвідую сотні церков на рік і скрізь чую благословення Ізраїлю. Християни України дуже сильно люблять вас і благословляють вас, і моляться за вас. У нас в церквах завжди є окрема молитва за вас - щоб Господь допоміг євреям прийняти Христа і оберігав вас. Тому в цій молитві я буду просто каятись, щоб ви простили нас, і щоб ваші брати не вили до Бога, а простили нас!

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.