Nowości

„MAMY WYBÓR” - Boris GRISENKO

2020-07-08 13:02:56

Zawsze mamy wybór. Bez względu na to, w jak trudnych okolicznościach jesteśmy, bez względu na problem, który stoi przed nami. Nawet jeśli odczuwamy silną wewnętrzną presję, nadal mamy wybór według łaski i miłosierdzia Boga.

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA MODLITEWNA All EUROPEAN CONVOCATION KIJÓW ODBĘDZIE SIĘ ONLINE 1 -2 MAJA!

2020-04-24 11:49:42

W dniach 1-2 maja 2020 r., Po raz pierwszy na Ukrainie, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Modlitewna All EUROPEAN CONVOCATION w formie transmisji online. Widzimy, że w tym czasie izolacji, lęku i niepewności o przyszłość, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest pokrzepienie i inspiracja słowem i modlitwą. Dlatego postanowiliśmy nie odwoływać konferencji, ale przeprowadzić ją online. Wierzymy, że tysiące wierzących zjednoczą się przed obliczem Wszechmogącego Boga, aby stanąć w wyłomie za naród Izraela i swoje narody, przygotowując drogę dla Króla Chwały!

Dlaczego niewolnictwo jest tak SŁODKIE ? Rozmyślenia przed Pesach

2020-04-02 19:11:43

W przeddzień chwalebnego święta Wolności - Pesach - dobrze jest zastanowić się nad swoim życiem, swoim sercem. Czy utkwiliśmy w wewnętrznej niewoli? Czy chcemy się uwolnić? Czy jesteśmy gotowi, odpowiedzieć na Boże wezwanie wyjścia na wolność?

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.