Nowości

Rozpoczęła się rejestracja na Modlitewny Retreat KEMO (5.01 – 10.01.2020)!

2019-11-20 10:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Retreat odbędzie się w dniach 5-10 stycznia 2020 roku. Uwaga!Format tego Retreatu nie przewiduje zakwaterpwania uczestników!

SUKKOT – oderwij się od zgiełku i marności!

2019-10-16 18:08:40

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:


Jednym z celów tego święta jest przypomnienie, że Bóg wyprowadził swój naród z egipskiej niewoli i dał ludziom na mieszkanie - tymczasowe, przenośne domy (Kpł.23:43). Sukkot jest następstwem oddzielenia się od grzechu, od wszystkiego, co nie pochodzi od Boga, a do czego przylgnęła nasza dusza. To nie przypadek, że Sukkot obchodzi się po Jom Kippur – Dniu Pojednania, po odpuszczeniu grzechów Izraelowi. To jedno ze świąt, które sam Bóg świętuje w niebie. Ważne jest, abyśmy przyłączyli się do Niego i świętowali razem z Nim. Bóg nakazał nam obchodzić Sukkot przez siedem dni, ponieważ rozumie, że potrzebujemy czasu, aby oddzielić się od naszych spraw i skoncentrować się na Nim. Nikt i nic nie powinno stać się dla nas ważniejsze niż Bóg (nawet Jego błogosławieństwa).

WSPÓŁCZESNE ZNACZENIE ŚWIĘTA SUKKOT

2019-10-12 08:00:00

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

Na ile święto Sukkot jest aktualne w naszym życiu? Aby wejść do radości Bożego szałasu, trzeba uwierzyć  w Dobrą Nowinę o Jeszua i przyjąć Jego przykazania jako  punkt odniesienia w swoim życiu: „ Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie, i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.”  (J.8:31-32). „Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, wywyższę go, bo zna imię moje. Wzywać Mnie będzie, a Ja go wysłucham, będę z nim w niedoli wyrwę go i czcią obdarzę, długim życiem nasycę go i ukażę mu zbawienie moje.”  (Ps. 91: 14-16).

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota

Опубликовано в

Z radością witamy Was na stronie Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty!

Jeśli interesuje was służba Narodowi Żydowskiemu, albo macie pytania, dlaczego należy służyć Żydom, lub jak im służyć, lub chcielibyście się więcej dowiedzieć o działalności KŻMW– to witamy na naszej stronie! Mamy nadzieję, że znajdziecie tu  wiele przydatnych i ciekawych informacji.

  • Евреям
  • Евреям
  • Евреям

Kijowska Żydowska Mesjańska Wspólnota (Kiev Jewish Messianic Congregation, КЕМО) zrodziła się po pierwszym festiwalu muzyki i sztuki żydowskiej, zorganizowanym przez misję „Słuchaj Izraelu!” (Jonathan Bernis). Festiwal odbył się na Ukrainie w 1994 roku. Od samego początku rabinem (pastorem) Wspólnoty był Borys Saulovich Grisenko – Wiceprzewodniczący Międzykościelnej Rady Ukrainy, uznany doktor teologii CLST (Christian Life School of Theology).  Dziś (2013 rok) KŻMW liczy około 1600 osób – Żydów i nie Żydów, którzy przyjęli jako Pana – Jeshua ha'Mashiyaha (Jezusa Chrystusa). Wspólnota jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i rozprzestrzenienie żydowskiego mesjańskiego kierunku na całym świecie.

W co wierzymy?

Wspólnota KŻMW jest ukierunkowana na przebudzenie narodu żydowskiego i obejmuje:

  • przebudzeniu kościoła, odnowienie i rozwój żydowskiej części w Ciele Mesjasza;
  • zbawienie, po pierwsze – narodu żydowskiego, uczestnictwo w przebudzeniu pośród innych narodów;
  • wychodzenie z niebiblijnych skrajności chrześcijaństwa i judaizmu;
  • uwolnienie od „humanizmu” i duchowości okultystycznej;
  • odnowienie pełni Ciała Mesjasza zgodnie z Bożym planem: uwolnienie od antysemityzmu, obojętności w stosunku do narodu żydowskiego i niebiblijnych koncepcji.

 

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.