KEMO zaprasza liderów wspólnot i kościołów na „Międzynarodowy pastorski retreat”

Опубликовано в Pastorski retreat

pastorski retrit pl 15

Międzynarodowy pastorski retreat – to unikalna inicjatywa Kijowskiej Żydowskiej Mesjańskiej Wspólnoty. To czas wyjątkowej jedności i konstruktywnych relacji pomiędzy liderami różnych kościołów i wspólnot, z różnych krajów. To czas zachęty, rodzenia się nowych pomysłów i wspólnych projektów.

Tradycja jesiennych pastorskich retreatów ma swoją kontynuację również w 2015 roku: spotkanie pastorów odbędzie się 24-27 listopada , w zacisznej malowniczej okolicy, niedaleko od Kijowa.

Zbiorą się tam pastorzy i mesjańscy rabini, ich pomocnicy, kierownicy rozwijających się służb pośród Żydów, kierownicy chrześcijańskich i żydowskich misji oraz szkół Biblijnych.

Założeniem retreatu – jest omówienie aktualnych kwestii w służbie pastorskiej i rozwój żydowskiego ruchu mesjańskiego, usługiwanie sobie wzajemnie.  Do wyjątkowych przyjemności retreatu należą  nieformalne, proste  relacje pomiędzy uczestnikami: oprócz ogólnych spotkań będą sekcje tematyczne „przy okrągłym stole”, wymiana doświadczeń i dyskusja, wspólna modlitwa i uwielbienie Pana, a także czas na rozmowy „bez krawatów”.

W tym roku podczas pastorskiego retreatu omówimy takie tematy:

  • Wyzwania współczesnego świata i tendencje rozwoju wspólnoty.
  • Kompleksowe podejście do tworzenia i zarządzania wspólnotą.
  • Błogosławieństwa i niebezpieczeństwa w służbie mesjańskiej.
  • Żydowskie podejście do Biblii.
  • Kryzysy w życiu pastora,  główne rodzaje i ich przyczyny, etapy, skutki  (negatywne i pozytywne).

Odbędą się szkolenia:

  • Praktyka żydowskiego uczniostwa  
  • Kluby jako metoda dotarcia do ludzi

„Dni spędzone na pastorskich retreatach – to dla wszystkich uczestników dni radosnego przebywania z Bogiem i ze sobą nawzajem. Mamy nadzieję, że tegoroczny retreat,  podobnie jak wszystkie poprzednie, stanie się ważnym drogowskazem w służbie każdego z gości i przyniesie wiele owoców w dziele rozwoju ruchu  mesjańskiego w różnych krajach” – podzieliła się  Dyrektor Żydowskiego Centrum Misyjnego - Valentina Kolomiec.

Więcej można dowiedzieć się tutaj : https://pretreat.in.ua/

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments



©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.