Międzynarodowa Modlitwa przeciwko antysemityzmowi i nazizmowi 13-15 KWIETNIA 2018 !

Опубликовано в Modlitwy

anti semitizm prayer

DOŁĄCZAJCIE DO MODLITWY, ABY ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚĆ SWOJEGO KRAJU!

W ramach wydarzenia : 13-15.04.2018

13 kwietnia 18:00 (czasu Kijowskiego) - Międzynarodowy marsz pamięci i modlitwa pokuty w Babim Jarze ( koło Menory)
14 kwietnia 17:00 (czasu Kijowskiego) - Międzynarodowa modlitwa przeciwko antysemityzmowi.
(modlitwa będzie transmitowana online: kemokiev.org/tv , https://kemokiev.org/kmc-tv )

O modlitwie
Międzynarodowa modlitwa przeciwko antysemityzmowi i nazizmowi odbywa się od 2010 roku. Łączy wszystkich, którzy wierzą Bożemu Słowu o narodzie żydowskim i zbawieniu całego świata, a także pragną błogosławieństw dla swojej ziemi i narodu.
Każdej wiosny, w dniach Purimu, jednoczymy się we wspólnej corocznej modlitwie. Przez cały rok odbywają się modlitwy w różnych miastach Ukrainy i krajów europejskich. Przez siedem lat wzięli w niej udział wierzący z różnych denominacji z 33 krajów na całym świecie. Wierzący ze 150 kościołów z 49 miast z różnych krajów modlili się przeciwko antysemityzmowi.

Biblijne podstawy do modlitwy przeciwko antysemityzmowi
Antysemityzm nie jest trendem nowego czasu. Jest to starożytna duchowa opozycja wobec Boga poprzez nienawiść do wybranego przez Niego żydowskiego narodu.

Niemal od pierwszych stron Biblii znajdujemy przykłady antysemityzmu: faraon (Wyj. 1-14), Balak (Liczb 22), Amalek, Haman (Księga Estery). Wszyscy oni nienawidzili narodu żydowskiego i starali się go zniszczyć fizycznie i duchowo.

Krwawe idee i czyny antysemityzmu można łatwo prześledzić w historii ogromnej większości krajów i narodów, w każdym wieku.

Najbardziej znane z nich to:

  • Wyprawy krzyżowe, które wywołały falę przemocy i terroru wobec Żydów Europy i Palestyny, i położyły podwaliny „tradycji” żydowskich pogromów.
  • „Oszczerstwa krwi” , zapoczątkowane w średniowiecznej Wielkiej Brytanii i „z powodzeniem służące” jako instrument rozprawiania się z niechcianymi Żydami w wielu krajach.
  • Masowe wygnania Żydów z konfiskatą mienia z krajów europejskich. Horror inkwizycji. (niewiarygodne, ale antysemityzm przez bardzo długi czas szedł ręką w rękę z Kościołem!).
  • „Rzeź” Żydów w czasach Koliszczyzny, Chmielnickiego, na terenie współczesnej Ukrainy, Polski, Białorusi.
  • Prawie całkowite, niewyobrażalnie okrutne, zgładzenie żydowskiej populacji Europy podczas II Wojny Światowej. Miliony dzieci i dorosłych spalono w komorach gazowych w hitlerowskich obozach, zastrzelono i torturowano tylko za przynależność do narodu żydowskiego. Wydarzenia te noszą nazwę „Szoa” - katastrofa ludzkości.

Nie jest to pełna lista ...

Dziś, 78 lat po tym horrorze, nastroje antysemickie nasilają się w wielu światłych i humanistycznych krajach świata. Antysemityzm i nazizm przyjmują nowe, nieoczekiwane formy. Co więcej, teraz aktywnie rozprzestrzeniają się nie tylko przeciwko Żydom, ale także przeciw chrześcijanom.

Dlaczego tak się dzieje? Takie nastroje są generowane i napędzane przez konkretne duchy walczące z Bogiem. Antysemityzm jest bronią diabła.

Jednym z głównych powodów, dla których diabeł wściekle chce zniszczyć Żydów – to fakt, że właśnie z tego narodu miał przyjść Mesjasz - Jeszua ha-Mesziach (Jezus Chrystus). Drugie przyjście Mesjasza, zgodnie z proroctwami, również bezpośrednio zależy od zbawienia narodu żydowskiego (Rzym.11: 11-15).

W Słowie Bożym są bezpośrednie wskazówki, jak niebezpieczne jest „dawanie swobody antysemityzmowi” (Ob. 1:10-17, Joel.3:2, Rzym. 11:17-26). Przynosi to przekleństwa nie tylko osobiście dla antysemitów i ich potomków, ale także dla całego terytorium, ziemi, na której pobłaża się tym bezbożnym duchom.

Wierzymy, że poprzez połączenie naszych sił w modlitwie zgody, możemy aktywnie przeciwstawić się temu złu na ziemi! Bóg wzywa nas, abyśmy teraz nie milczeli, ale abyśmy zobaczyli i uznali fakty antysemityzmu, pokutowali, razem błogosławili naród żydowski, Izrael (Liczb 24: 9). To przyniesie wolność od przekleństwa, wyswobodzi wolę Bożą i błogosławieństwa dla naszej ziemi i naszych narodów!

KONTAKTY:

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Site: http://molitva.kemokiev.org/

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.