В Україні запропонували встановити Національний день українців, що рятували євреїв під час нацистської окупації

. Опубликовано в Новости КЕМО

праведники народов мира

Під час засідання Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянули клопотання Асоціації європейських журналістів про встановлення в Україні Національного дня українців, що рятували євреїв під час нацистської окупації (праведників народів світу*). Цей день запропонували встановити 14 травня.

Звання Праведників народів світу присуджено 2 573 українцям (за даними Меморіального комплексу історії Холокосту «Яд Вашем»). В цілому, Україна - четверта у світі за кількістю людей, які рятували євреїв під час Голокосту. В Україні розмова про феномен праведників розпочалася відносно нещодавно, зі здобуттям незалежності.
*Праведник народів світу – це звання, надане людині, яка ризикувала власним життям заради порятунку євреїв у період Голокосту. Звання присуджує Національний Меморіал Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем» (Єрусалим, Ізраїль) з 1953 року.©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.