Нагороду Праведника народів світу вручили харків'янам Олексію та Уляні Фєдосєєвим

Опубликовано в Антисемитизм

Гора Герцля

У Харкові ізраїльські дипломати вручили нагороду Праведника народів світу подружжю Олексію та Уляні Фєдосєєвим, які у роки Другої світової війни врятували єврейську дівчинку Маргариту Саркіс. Нагороду, що була присуджена посмертно, отримала єдина родичка подружжя, двоюрідна онука, харків'янка Людмила Сороколат. В урочистій церемонії взяли участь посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон, заступник посла Йоав Бистрицький і голова Харківської ОДА Олексій Кучер. Імена праведників будут нанесені на стіні на Алеї праведників у меморіальному комплексі Яд Вашем у Ізраїлі.

Представники посольства продемонстрували єврейській громаді Харкова відеозапис інтерв'ю 91-річної мадам Саркіс, яка зараз живе у місті Лод в Ізраїлі. Інтерв'ю взяла мер міста Лод. Жінка розповіла, як в часи Другої світової війни полтавська родина врятувала її, забравши з дитячого будинку.

Подружжя Фєдосєєвих переховувало Маргариту Саркіс у своїй квартирі в Полтаві, а потім – на фермі Петра та Галини Негребецьких у селі Гожули, куди продовжували привозити їжу та одяг для дівчини. Після звільнення Полтави Маргарита Саркіс жила у Фєдосєєвих до 1945 року, а після війни Маргарита переїхала зі своєю сестрою до Львова, де жила до 2010 року, коли репатріювалася до Ізраїлю. Зараз їй 91 рік і вона живе у місті Лод. Олексій Фєдосєєв помер у 1969 році, а Уляна – у 1995 році.

Заступник посла Ізраїлю в Україні Йоав Бистрицький підкреслив, що Праведник народу світу — це найвища нагорода Ізраїлю, яка вручається неєвреям. Голова Харківської ОДА Олексій Кучер висловив вдячність Людмилі Сороколат за мужність її рідних у часи Холокосту.

  • Протягом останніх 25 років Надзвичайні та Повноважні Посли Держави Ізраїль в Україні вручили нагороди 2634 українцям. Це звання висловлює вдячність Держави Ізраїль та єврейського народу тим відважним українцям, хто допомагав євреям під загрозою смерті.
  • Всесвітній проєкт визнання Праведників народів світу стартував у 1963 році. Відтоді і дотепер діє громадська комісія, яку очолює суддя Верховного Суду Ізраїлю, яка розглядає кожен конкретний випадок, приймає рішення і несе повну відповідальність за надання цього почесного звання. Визнані отримують медаль та почесну грамоту, а їхні імена увічнюють у Яд Вашем на Горі Пам’яті в Єрусалимі.

Джерело: kh.depo.ua

Для комментирования зарегистрируйтесь через соцсети:

You have no rights to post comments

Комментарии  
# Mykola Ponomarenko 21.12.2019 22:06
Важлива інформація. Відомо багато таких випадків, коли українці спасали євреїв. Було б також дуже корисно знайти випадки, коли євреї спасали життя українцям. Якщо хтось знає за такий випадок, будь ласка приведіть хоча би тут, в коментарях. Дякую!


©kemokiev.org – сайт Киевской еврейской мессианской общины 2000-2019. Все материалы, размещенные на kemokiev.org, являются собственностью сайта.
При использовании материалов, упоминание КЕМО и активная ссылка на страницу публикации обязательны.
Мнение редакции может не совпадать с мнением авторов.